Haberler

88 Yaşındaki Adamı 'Sana Bakıcılık Yaparım' Diyerek Dolandırdı

Osmaniye’nin merkez İstiklal mahallesinde ikamet eden ve gözleri tam görmeyen 88 yaşındaki Hasan Coşkun, "Ev arıyorum, sana da bakıcılık yaparım" diyerek kendisini kandıran kadının, biri 100 bin lira, diğeri ise 150 bin lira olan iki senet imzalattığı ve bu paraları da ödeyemeyince bütün malına haciz getirdiğini iddia etti.

Osmaniye'nin merkez İstiklal mahallesinde ikamet eden ve gözleri tam görmeyen 88 yaşındaki Hasan Coşkun, "Ev arıyorum, sana da bakıcılık yaparım" diyerek kendisini kandıran kadının, biri 100 bin lira, diğeri ise 150 bin lira olan iki senet imzalattığı ve bu paraları da ödeyemeyince bütün malına haciz getirdiğini iddia etti. Hasan dede, yetkililerden yardım istedi.

Coşkun yaşadıklarını söyle anlattı: "Bir ikindi vakti benim yanıma bir kadın geldi. 'Amca sende kiralık ev var mı' dedi. Ben de "Teras katta var. Ama ben onu bir bekara vermeyi düşünüyorum" dedim. "Bir bakabilir miyiz amca" dedi. Ben de "Olur bakabilirsin" dedim. Beraber teras kata çıktık, eve baktık. Sonra 'Tamam amca. Aşağı inelim senin eve, orada konuşalım' dedi. Ben de 'yalnız yaşıyorum kimsem yok' dedim. O da bana 'Eşimden ayrıldım bir çocuğum var o da annemin yanında kalıyor. Amca ben sana bakıcılık yapayım mı, madem yalnızmışsın" şeklinde karşılık verdi. Ben de 'Sen bilirsin' dedim."

'Bana raporlarını hazırla dedi'

Kadının daha sonra yanından ayıldığını söyleyen Coşkun şöyle devam etti, "Amca ben yarın geleyim sen de raporlarını hazırla. Göz raporunu, diz raporunu, bütün engelli raporlarını hazırla, kimliğini de hazırla ben onları sigortaya götüreyim, bu bakıcı evraklarını yaptırayım' dedi. Ben de 'olur' dedim. Bu gitti bir gün sonra sabah 8-9 gibi geri geldi. 'Amca hazırladın mı evraklarını' dedi. Ben de 'hazırladım kızım' dedim. Bu benim evraklarımla kimliğimi de aldı, sigortaya gidiyorum diye gitti"

'Bana boş kağıt imzalattı'

Kadının iki üç saat sonra elinde boş kağıtlarla geri geldiğini belirten Coşkun, "Eline bir kalem alarak amca dedi, boş kağıdı gösterdi kendisi de elimden tutarak 'şuraları imzala' dedi. 'Kızım ben bu boş kağıdı neden imzalıyorum' dedim. O da bana, 'amca sen görme engellisin ya, yürüme engellisin ya o yüzden memur dedi ki (amcanın buraya gelmesine lüzum yok, kendisi buraları imzalasın, biz üstünü doldururuz). İnandım ben de imzaladım kağıtları verdim" diye konuştu.

'Annem ameliyat olacak'

Kadının evrakları imzalatmasından birkaç gün sonra tekrar geldiğini dile getiren Coşkun,"Kadın geldi bana 'amca annem ameliyat olacak. 2 bin lira bıçak parası istiyorlar' dedi. Ben de 'kızım 2 bin lira bıçak parası olur mu. Siz devletin tanıdığı haklardan yararlanmıyor musunuz. Ben de o kadar para yok' dedikten sonra yol parasını verdim gönderdim. Daha önceki geldiklerinde de para vermiştim. Toplam 250 lira kadar bir para verdim."

'Mart ayı içerisinde bir posta geldi'

Kadından uzun süre haber alamadığını sonrasında ise Mart ayı içerisinde kendisine bir posta geldiğini söyleyen Coşkun, "Mahkemeden bana bir celp geldi. Postayı getiren kadın bana dedi ki 'amca sen bir kadından para almışsın, onu da zamanında vermemişsin, şimdi bunu faiziyle beraber ödemen gerekiyormuş, bunları avukata vermiş, icraya yönlendirilmiş bu para. İcra da senin mal varlığına el koymuş". Postayı getiren kıza kimseden para almadığımı söyledim" dedi.

'İcra bana gün tanımış'

İcra müdürlüğünün kendisine bir gün tanıdığını kendisinin de belirlenen günde müdahale de bulunmadığı için bu borcu kabullenmiş gibi olduğunu söyleyen Coşkun, "şimdi ise İcra geldi bu evlerin fotoğraflarını çekti, evlere fiyat biçtiler burada bulunan ikişer katlı üç evim bu kadına olan borcumu karşılamıyor. Düşük bir fiyat belirledikleri için anca yarısını karşılıyor. Ben de kara kara düşünüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Sayın Reisicumhurumuz Tayyip Erdoğan'dan çok çok istirham ediyorum. Bana yardım elini uzatsın. Beni bu kumpastan kurtarsın kendisinin yanaklarından öperim. Ben kendisini çok seviyorum, kendisi de beni sevsin ve bu kumpastan beni kurtarsın" diyerek sözlerini tamamladı. - OSMANİYE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hasan Coşkun Osmaniye Politika Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
Özel'den Erdoğan'ın 'İadeiziyareti hazmedemediler' sözlerine sert yanıt

Özel'den Erdoğan'ın "İadeiziyareti hazmedemediler" sözlerine sert yanıt

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title