6 metrelik kar birikintisi temizlenerek köy yolu açıldı - - Haberler
Haberi Paylaş

6 metrelik kar birikintisi temizlenerek köy yolu açıldı -

AA - Güncel

Taşlıçay ilçesinde tipi nedeniyle yaklaşık üç hafta önce ulaşıma kapanan ve kar kalınlığı 6 metreyi bulan köy yolu, yeniden ulaşıma açıldı.

Taşlıçay ilçesinde tipi nedeniyle yaklaşık üç hafta önce ulaşıma kapanan ve kar kalınlığı 6 metreyi bulan köy yolu, yeniden ulaşıma açıldı.

Kış mevsimi boyunca kar yağışı, tipi ve çığ düşmesi sonucu 6 kez kapanan, kent merkezine 28 kilometre uzaklıktaki Tanyolu köyünün yolu, yaklaşık üç hafta önce yeniden ulaşıma kapandı.

Kar kalınlığı 6 metreyi bulan 114 haneli köyün yolunun yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekiplerince karla mücadele çalışması başlatıldı. Beş kişilik ekip, üç iş makinesiyle kar kalınlığı yer yer 6 metreyi bulan yolda çalışma yaptı. Yaklaşık 10 saat süren hummalı çalışma sonucunda, yol ulaşıma açıldı.

Taşlıçay Kaymakamı Atif Çiçekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle yüksek kesimlerde kar ve tipi nedeniyle 2 bin 500 rakımlı Tanyolu köyü ile buna bağlı mezraların yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Bölgeye beş kişilik karla mücadele ekibi ile kepçe, greyder ve pikap gönderdiklerini belirten Çiçekli, şunları kaydetti:

"İlçemiz dağlık bir bölgede bulunduğundan yüksek kesimli köylerimizde tipi nedeniyle yollar zaman zaman kapanıyor. İl Özel İdaresi ekiplerimiz, kış boyunca karla mücadele etti. Çok şükür sorunsuz bir şekilde kışı tamamladık. Son olarak kar ve tipi nedeniyle kapanan Tanyolu köyü ile mezralarının yolu, karla mücadele ekiplerimizce yeniden açıldı. Çalışma 10 saat sürdü."

Kaymakam Çiçekli, "Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

AA / Güncel

Atif Çiçekli Taşlıçay Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title