Haberler

22 Aydır Tedavi Gören 15 Temmuz Gazisi Mehmet Yaman Taburcu Oldu

15 Temmuz darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaralanarak gazi olan Mehmet Yaman, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

15 Temmuz darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaralanarak gazi olan Mehmet Yaman, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

15 Temmuz darbe girişiminde 15 Temmuz Köprüsü'nde vücuduna isabet eden şarapnel parçaları nedeniyle yaralanarak hastaneye kaldırılan Mehmet Yaman, Şişli'de tedavi gördüğü özel hastaneden taburcu oldu. Yaklaşık 22 aydır tedavi gören Yaman'ın doktoru Prof. Dr. Tunç Öktenoğlu, "Geldiğinde genel durumu çok kötüydü. Geldiği güne göre kıyaslarsak çok önemli bir aşama kaydetti. Zor bir süreçti aile açısından. Bu hastamızı cildiye bölümümüz dahil, psikiyatri bölümü dahil tüm bölümler ilgilendi. Gerekli katkıyı sağladılar. Bugüne gelebildik. Bizim açımızdan sevindirici bir durum. En azından hastamızı evine gönderebilecek bir duruma getirdik. Ancak tedavisi sürecek" şeklinde konuştu.

Eşinin meydanlara Allah için çıktığını söyleyen Dilek Yaman, "Hastaneye geldiğinde sadece kalbi atıyordu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mehmetimi önce rabbim sonra doktorlar bağışladı bana ya binlerce şükürler olsun. Bugün çıkıyoruz, sevinci ve hüznü bir arada yaşıyorum. İnşallah bundan sonra çocuklarımızla beraber güzel bir yaşam geçiririz. O gün Allah için çıktı eşim herkes gibi. Kaderimizde varmış, inşallah daha da iyi oluruz" ifadelerini kullandı.

Hastane çalışanlarının Gazi Mehmet Yaman'a aileden biri gibi davrandıklarını vurgulayan Dilek Yaman, "Namazını kıldı ardından dışarı çıktı. Önce Kısıklı'ya gitmişler. Kısıklı'da yollar kapalı olduğu için arabayı bırakarak direk köprüye yürümüşler. Kendisi ilk gidenlerden biri. Sonlara doğru bir TOMA patlamış ve o anda yere düşmüş. O anları hatırlıyor. En azından şimdi konuşuyor, derdini anlatabiliyor, bu da büyük bir nimet bizim için. Kendisi daha da iyi olacak. Rabbim bizi buraya kadar getirdiyse bırakmayacak, ben buna da inanıyorum. Eşimi bir hasta gibi değil de kardeş gibi, kendi ailelerinden biri gibi davrandılar. Biz buraya geldiğimizde çok kötüydük. Çok kötü günler geçirdik ancak sonu iyi oldu" ifadelerini kullanarak doktorlara teşekkür etti.

Tedavi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın kendilerini bir an olsun yalnız bırakmadığını belirten Dilek Yaman, "Geçen yıl Ocak ayının sonunda Başbakanımız buraya geldi. Cumhurbaşkanımız ise evimizi ziyaret etti. Kendilerini tekrar bekliyoruz. Çünkü Mehmet'e büyük moral olur" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Dilek Yaman Kısıklı Şişli Politika Güncel Haberler

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Bakmadan Geçme

Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 18-19 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Döşemealtı, Aksu, Kumluca 18-19 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 Olimpiyatlar ne zaman başlıyor? Yaz Olimpiyat Oyunları nerede ve kaç ülke katılıyor? CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı?
AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

title