Haberler

Bakanlığı harekete geçiren paylaşım: 16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek

Güncelleme:

Sosyal medyada bir hesaptan yapılan "16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek" paylaşımını ihbar kabul eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, paylaşımlara konu olan çocuğun emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından devlet korumasına alınacağı ve hukuki sürecin bakanlıkça takip edileceği ifade edildi.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir sosyal medya hesabından yapılan "16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek" paylaşımının ihbar kabul edildiğini ve paylaşıma konu çocuğun devlet korumasına alınacağını bildirdi.

BAKANLIKTAN PAYLAŞIMLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bakanlıktan, bir sosyal medya hesabı üzerinden yapılan "16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek" başlıklı paylaşımlara ilişkin açıklama yapıldı.

"ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINACAK"

İhbar kabul edilen paylaşımın hemen ardından İstanbul İl Müdürlüğü ekiplerinin ve emniyet birimlerinin ivedilikle harekete geçtiği belirtilen açıklamada, "Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından paylaşımlara konu olan çocuk devlet korumasına alınacak, hukuki süreç bakanlığımızca takip edilecektir." ifadesi kullanıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı harekete geçiren paylaşım: 16 yaşındaki kız çocuğu zorla evlendirilecek

Kaynak: AA / Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Birol Güven kimdir, Birol Güven, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim?
500

Yorumlar (18)

ŞAŞKIN:

16 yaşında bir çocuğun evlendirilmesi doğru olmaz. Günümüz insanı çoğunlukla 16 yaşında olgun akla sahip değildir. Lakin 15-16 yaşında ve daha küçük yaşta olan çocukların zina yapması, uyuşturucu kullanması, sigara içmesi veya çocukların çalışması, çalıştırılması; dilenciliklerde kullanılması... Vb. Çok daha kötü durumlara neden çocuk evliliğine olduğu kadar toplumsal tepki yok...

129
2
yanıtYanıtla
Mark Kolçak:

Acaba herkesin ufacık tek katlı bir evi ve maaşı olsa.. evliliğe gerek kalırmı ? Acaba maaş yerine bahçe ile bir şeyler yetiştirip geçinebilirmi ?

16
71
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

zortttttt.... yadıkların bu ses gibi manasız mark çık

yanıt36
yanıt9
Mark Kolçak:

Sayın "haksız mıyım" bir düşün yazdığın yazının aynısını başka birisi sana yazmış ve sen ise okuyorsun. üzülürmüydün üzülmezmiydin ? üzülmezdim dersen problem yok.

yanıt6
yanıt18
Dkdkd Suwike:

mark yapay zekâ mısın?

yanıt23
yanıt3
haksız mıyım:

16 yaşında evlenince kız, ÇOCUK, aynı yaşta zina edince, GENÇ. ulan lanet olsun çifte standardınıza.

67
19
yanıtYanıtla
Muhammed Dursun:

Zina da edemez kardeşim o yaşta aynı şekilde hukuki işlem görür

yanıt18
yanıt15
Mustafa Acar:

Geç kalmışlar aslında altı yaşında evlendirilmesi gerekiyordu...

15
29
yanıtYanıtla
Anonim:

Küçük Kızın Varsa Ver Birine O Zaman Kdmun Pedofilisi

yanıt7
yanıt6
Refik Fidan:

Dünya ülkeleri resmi evlenme yaşları yazıp bir bakın bakalım.. Bizde 18 kanuni bir sınır olsada bir çok ülkede içinde avrupa ülkeleri de var 16 yaş kanuni sinir bazı ülkelerde 15 Doğru olan nedir

13
28
yanıtYanıtla
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title