Haberler

12 Kasım Depreminin 13'üncü Yılında Gökyüzüne Balonlar Bırakıldı

Abone Ol

Bolu'da, 12 Kasım 1999 depreminin 13'üncü yıldönümü nedeniyle depremde ölen 48 kişi anılırken, gökyüzüne üzerinde yılların yazılı olduğu 13 tane ışıklı balon bırakıldı.

Bolu'da, 12 Kasım 1999 depreminin 13'üncü yıldönümü nedeniyle depremde ölen 48 kişi anılırken, gökyüzüne üzerinde yılların yazılı olduğu 13 tane ışıklı balon bırakıldı.

Bolu Belediyesi, 12 Kasım 1999 depreminde ölenleri depremin meydana geldiği saat 18.57'de törenle andı. Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, Bolu Vali Yardımcısı Cemal Polat, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Depremin meydana geldiği saat 18.57'de saygı duruşunda bulunuldu. Bolu'da enkaz altında kalarak yaşamlarını kaybeden 48 kişi için Kuran okunarak, dualar edildi. Daha sonra tasavvuf müziği dinletisi yapıldı. Salonun önünde depremin 13'üncü yılı nedeniyle gökyüzüne 13 tane üzerinde yılların yazılı olduğu ışıklı balon bırakıldı. Başkan Yılmaz ve Vali Yardımcısı Polat balonları yakarak gökyüzüne bıraktı. Kızılay Bolu Şubesi ise kan bağışında bulunan vatandaşlardan kan alarak, meydanda vatandaşlara çorba ikram etti.

MY,KY(MÇ/SSA) - Bolu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Necip Fazıl Kısakürek Sabri Durmuşlar Cemal Polat Bolu Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title