Gümüşhane'de Typ Uygulama Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane'de Typ Uygulama Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane’de merkeze bağlı köylerde uygulanacak Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) için uygulama toplantısı yapıldı.

Gümüşhane'de Typ Uygulama Toplantısı Yapıldı
29.08.2014 19:53 | Son Güncelleme: 29.08.2014 19:53

Gümüşhane'de merkeze bağlı köylerde uygulanacak Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) için uygulama toplantısı yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından 2014 yılında devam eden Toplum Yararına Programının uygulanması ile ilgili konuları görüşmek üzere Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir, Köylere Hizmet Götürme Birliği yetkilileri, programın uygulandığı köylerin muhtarları ve programdaki görevli çalışanların katılımı ile Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünde toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı sonunda köylerdeki çöplerin toplanmasının yanı sıra Harşit Çayına kaynak sağlayan yan derelerinde oluşan kirliliğinin önlenmesi amacıyla Köylere Hizmet Götürme Birliğinin koordinesinde yan derelerde biriken çöplerin, köylerde çalışanlardan oluşturulacak gruplar tarafından toplanması yönünde bir çalışma başlatılmasına karar verildi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title