Gülnar'da Sıcak Asfalt Çalışması Başladı
Haberler » Güncel » Gülnar'da Sıcak Asfalt Çalışması Başladı - Haber

Gülnar'da Sıcak Asfalt Çalışması Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar ilçesinde içme suyu şebeke ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarının ardından sıcak asfalt dökme çalışmalarına başladı.

Gülnar'da Sıcak Asfalt Çalışması Başladı

, ilçesinde içme suyu şebeke ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarının ardından sıcak asfalt dökme çalışmalarına başladı.


Gülnar Belediye Başkanı , yaptığı yazılı açıklamada, Gülnar'ın ilçe oluşunun 100. yılı dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Gülnar'a çeşitli yatırımlar yaptığını belirtti.


Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (MESKİ) yatırım programında yer alan Gülnar içme suyu ve kanalizasyon şebeke hatları yenileme çalışmalarının bu çerçevede öne alınarak tamamlandığını kaydeden Günel, şunları ifade etti:


"Tamamlanan alt yapının üstüne Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt dökme çalışmaları başladı. Çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak Gülnar'ımızın kuruluşunun 100. yılandan önce tamamlanacaktır. Gülnar'da yürütülen altyapı çalışmaları ile ilçenin çehresi değişti."


Günel ayrıca, Gülnar'ın ilçe oluşunun 100. yılının, 26-28 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 14.Uluslararası Kültür Badem, Elma Festivali ile kutlanacağını bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler