Guatr Haberleri

Guatr haber, Guatr son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guatr - 07.01.2021
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine Vural atandı
SİÜ'den yapılan açıklamada, daha önce İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği şefliği yapan Genel Cerrahi Uzmanı Vural'ın, endokrin cerrahi, guatr, pankreas, böbrek üstü bezleri ve kanser cerrahisinde çalışmalar yaptığı belirtildi.
Guatr - 04.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
"9 HASTALIĞIM VARö Pazarda alışveriş yapan vatandaşlardan Recep Yeşilova, "Ben de 9 tane hastalık var ama pazardayım, başka çarem yok. Evde hanımla yalnızız birimizin çıkması lazım. Eşim evde hasta babama bakıyor. Ben de yüksek tansiyon, prostat, kalp, diyabet, guatr, safra kesesinde taş gibi bir sürü hastalık var.
Guatr - 21.10.2020
Prof. Dr. Şengül: "Küresel iyot eksikliği, önlenebilir bir halk ve toplum sağlığı sorunudur"
İyot eksikliğinin yol açtığı hastalıklardan guatra işaret eden Prof.
Guatr - 27.06.2020
Gençlerde unutkanlığın sebebi aşırı teknoloji kullanımı ve depresyon
"Genç yaşta geçirilen kazalar unutkanlığa neden olabiliyor" Dr. Sevinç Ümit, genç yaşta geçirilen bazı operasyonların, kazaların veya ciddi hastalıkların da kişide unutkanlığa neden olabileceğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Sistemik hastalıklar, tiroid bezlerinde problem olması sonucu gelişen guatr hastalığı, şeker hastalıkları gibi hastalıklar da doğru şekilde tedavi edilmediği sürece unutkanlığa neden olabiliyor.
Guatr - 04.06.2020
Günlük iyot alımı tiroid hastalıklarının görülme sıklığını azaltıyor
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlker Şengül, iyot yetersizliğinin olduğu bölgelerde alınacak başlıca önlemin, kişilerin günlük iyot alımlarını artırmak olduğunu belirterek uygun düzeyde iyot artışının, mevcut guatrı tedavi etmekten çok,...
Guatr - 22.05.2020
Tiroid hastalarında koronavirüs enfeksiyonunun arttığına dair veri yok
Tiroid bezinin az çalıştığı hipotiroidi hastalarının, tiroid hormonu alanların kontrollerinin bu dönemde ileri tarihlere ertelenebileceğini, ancak ilaç dozunun değiştirilmemesi gerektiğini belirten Akarsu, şunları kaydetti: "Tiroid bezinin çok çalıştığı hipertiroidi hastalarında antitiroid ilaç (metimazol, propiltiyourasil) kullananlarda zamanında ölçüm yapılarak ilaç dozu ayarlamak gerekebilir. Uzun süre ölçüm yaptırmadan antitiroid ilaçları kullanmak doğru değildir. İlacınızın dozunu kendiniz değiştirmeyin. Kesin kararı hekiminiz verecektir, hekiminizi arayarak öğrenebilirsiniz. Tiroid bezinin fazla çalışması nedeniyle antitiroid ilaç (metimazol, propiltiyourasil) kullanan hastalarımız; boğaz ağrısı, ateş yüksekliği, gribal enfeksiyon gibi bulgularınız olursa ilacınızı kesin ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. Yukarıda bahsedilen şikayetleriniz yoksa ilaçlarınızı kesmeyin." Toplumu bilgilendirmek için videolar hazırlandı Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 25 Mayıs Dünya Tiroid Günü'de hastalarla yüz yüze toplantılar düzenleyemediklerini aktaran Akarsu, hastaları ve toplumu bilgilendirmek amacıyla guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri, hipertiroidi ve hipotiroidi, gebelerde tiroid hastalığı, tiroid ilaçlarının kullanımı, tiroid fonksiyon bozuklukları, iyot eksikliği ve yeterli iyot almanın önemine dikkat çeken, koronavirüs salgını döneminde çeşitli tiroid hastalıklarının takip ve tedavisi için bazı faydalı bilgileri de içeren videolar hazırladıklarını anlattı.
Guatr - 11.05.2020
Bebeğin zeka gelişimi için tiroide dikkat
Gökosmanoğlu, yaptığı yazılı açıklama, tiroid hastalığı belirtilerinin gebelik belirtileriyle karışabileceğini belirterek, "Guatr, gebelik öncesinde tanı konmuş olabileceği gibi gebelik esnasında da gelişebilir.
Guatr - 06.05.2020
Guatr belirtileri nelerdir , tedavisi nasıl yapılır ?
Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan YETKİN konu hakkında önemli bilgiler verdi.
Guatr - 03.04.2020
Rize'de sağlık çalışanlarından Sağlık Bakanı Koca'ya alkışlı destek
Rize Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezinde görevli sağlık çalışanlarından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya alkışlı destek verdi.
Guatr - 10.03.2020
"Fazla iyot tüketimi 'hashimoto tiroditine' neden olabilir"
Koyuncu, yaptığı yazılı açıklamada, "hashimoto tiroiditi"nin halk arasında guatr diye bilinen tiroid bezinin bir hastalığı olduğunu aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Guatr Haberleri | Guatr Haber - Haberler - Guatr haberleri, son dakika guatr haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri... Prof. Dr. Kumru: Çocuk annelerden doğan bebeklerin ölme ihtimali yüzde 7.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 02:58:36. #1.15#
title