Grammy Ödüllü Sanatçı Marcus Miller Konser Verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Grammy Ödüllü Sanatçı Marcus Miller Konser Verdi

AA - Haberler | Güncel
Grammy Ödüllü Sanatçı Marcus Miller Konser Verdi

Grammy ödüllü ABD'li caz müzisyeni Marcus Miller, İstanbullu hayranlarına müzik ziyafeti sundu.

Grammy ödüllü ABD'li caz müzisyeni Marcus Miller, İstanbullu hayranlarına müzik ziyafeti sundu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte hayranlarıyla buluşan sanatçıya, konserin sonunda perküsyon sanatçısı Burhan Öçal eşlik etti.

Avrupa Turnesi'nin ilk ayağında Türkiye'yi yeniden ziyaret eden usta sanatçı, eski ve yeni eserlerinden oluşan bir seçkiyle müzikseverleri selamlarken, "The Blues", "Hylife", "B's River", "Amandla", "3 Deuces", "Preacher's Kid", "Tutu" ve "Blast" adlı eserleri yorumladı.

Caz, Latin müziği, afro beat, reggae ve çok daha fazla müzikal türdeki başarısıyla tanınan, piyanodan klarnete, saksafondan gitara kadar tüm enstrümanları ustalıkla çalabilen sanatçı, desteklediği yetenekli genç müzisyenlerden oluşan bir kadroyla aynı sahneyi paylaştı.

Miller, kariyeri boyunca başta Miles Davis olmak üzere, Michael Jackson, Herbie Hancock, Mariah Carey, Wayne Shorter, McCoy Tyner, Frank Sinatra, Dr. John, Aretha Franklin, Elton John ve daha birçok sanatçı ve müzisyenle çalıştı.

David Sanborn'la beraber Voyeur ve Upfront adlı albümlerle iki defa Grammy ödülünü kazanan sanatçı, solo kariyerinde ise "en iyi şarkı" ve "en iyi albüm" dallarında Grammy ödülüne layık görüldü. Miller, 2013'te UNESCO'nun barış elçisi seçildi ve kuruluşun Slave Route adlı projesi kapsamında, Afrika'daki kölelik tarihini dünya çapında öğretmek üzere birçok ülkeyi ziyaret etti.

AA - Son Dakika Haberleri