Marcus Miller Haberleri

Marcus Miller haber, Marcus Miller son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marcus Miller - 25.12.2018
Fazıl Say İzmir'de Konser Verecek
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 22 Grammy ödüllü sanatçı Chick Corea, Grammy ödüllü ABD'li caz müzisyeni Marcus Miller, elektronik müzikle caz ve senfoniyi birleştiren Tunuslu Dhafer Youssef, 5 Grammy ödüllü Victor Wooten, "en hızlı piyanist" olarak Guinness Rekoru'nu elinde bulunduran virtüöz piyanist Peter Bence, Lübnanlı keman ustası Ara Malikian, çağdaş müziğin önemli temsilcilerinden Anna Maria Jopek, İtalyanların dünyaca ünlü sesi Toto Cutugno, Fransızların kadife sesli sanatçısı Dany Brilant, Türkiye'nin en önemli seslerinden Sertab Erener ve Fazıl Say ile Rustavi gibi gruplara da ev sahipliği yaptı.
Marcus Miller - 24.01.2018
Bilal Karaman ve Hip-Hop'ta Yepyeni Örnekler Sunan Ağaçkakan Salon'da
25 Ocak Perşembe, 21.30 Türkiye'nin dünya caz sahnesine ihraç ettiği en yetenekli isimlerden Bilal Karaman, çocuk yaşta müziğe atılanlardan. Dünyanın önde gelen gitaristleriyle çalışma fırsatı bulan Karaman, Türkiye'de ve yurtdışında önemli müzisyenlerle birçok performans sergiledi, yirmiden fazla ülkede sahne aldı. 2009'da Nardis Caz Gitar yarışmasında birincilik kazandı. İlk solo albümü 'Bahane'yi 2011'de yayımlandı. 19. İstanbul Caz Festivali'nde dünyaca ünlü bas gitarist Marcus Miller ile gerçekleştirdiği performansla dikkat çekti.
Marcus Miller - 23.01.2018
Dha İstanbul Bülteni - 2
Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Marcus Miller - 23.01.2018
İstanbul Caz Festivali, 25. Yılında Efsane Müzisyen Nick Cave'i Ağırlayacak
Haber: Orhan SENCER - Kamera: İstanbul DHA İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutlayacak. Çeyrek asır boyunca İstanbullu müzikseverleri, cazın en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan festival, bu yıl 26 Haziran-17 Temmuz tarihleri arasında, pek çok müzisyeni İstanbul'da ağırlayacak. 25. yıl programının açıklanan ilk sanatçısı ise efsane müzisyen Nick Cave ve grubu The Bad Seeds oldu. Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Marcus Miller - 23.01.2018
İstanbul Caz Festivali, 25. Yılında Efsane Müzisyen Nick Cave'i Ağırlayacak
Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Marcus Miller - 21.10.2017
Grammy Ödüllü Sanatçı Marcus Miller Konser Verdi
Grammy ödüllü ABD'li caz müzisyeni Marcus Miller, İstanbullu hayranlarına müzik ziyafeti sundu.
Marcus Miller - 21.10.2017
Marcus Miller, Avrupa Turnesine İzmir'den Başladı
İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen '1 Festival İzmir', Grammy ödüllü müzisyen Marcus Miller'i ağırladı.
Marcus Miller - 21.10.2017
Dha Yurt Bülteni-4
Haber- Kamera: Fatih DALDAL / BAYRAMİÇ (Çanakkale), =========================================== Marcus Miller Avrupa turnesine İzmir'den başladı İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen '1 Festival İzmir', Grammy ödüllü müzisyen Marcus Miller'i ağırladı.
Marcus Miller - 18.10.2017
Marcus Mıller Konseri İçin Geri Sayım
Müzikseverlerin yakından tanıdığı, Grammy ödüllü efsanevi müzisyen Marcus Miller, mekan sponsoru Zorlu Performans Sanatları Merkezi desteğiyle, Ana Tiyatro'da hayranlarıyla buluşuyor.
Marcus Miller - 18.10.2017
Davulcu Ediz Hafızoğlu İzmir'de Sahne Alacak
Etkinlik kapsamında ayrıca Marcus Miller de 20 Ekim Cuma günü sahne alacak.
Marcus Miller - 07.09.2017
Bas Dehası Marcus Miller 21 Ekim'de İstanbul'da
Caz Festivali, 25. yılına yaklaşırken festivalde unutulmaz konserlere imza atan isimlerden birini hayranlarıyla buluşturacak.
Marcus Miller - 06.05.2017
Siemens Ev Aletleri ile Yalı'da Kahvaltı ve Caz: Banu Güven Trio
Ozan Musluoğlu 1977 yılında Almanya'da doğan Ozan Musluoğlu, 16 yaşında bas gitar çalmaya başladı. 2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nü tam burslu olarak kazandı ve 2001 yılında ilk kontrbas eğitimine Volkan Hürsever, James Lewis ve Kürsat And nezaretinde devam etti. Kerem Görsev, Vanessa Rubin, Danny Grissett, Dena Derose, Allan Harris, Hilary Kole, Gary Dial, Tuna Ötenel, İmer Demirer, Ilhan Ersahin, Donovan Mixon, Onder Focan, Erkan Oğur ve Neşet Ruacan ile çeşitli performanslarda aynı sahneyi paylaştı. Marc Johnson, David Friesen, Dominique Lemerle ve Robert Balzar gibi ünlü basçılarla workshoplar yaptı. Yurt içi ve yurt dısında katıldıgı jam sessionlarda Marcus Miller, Roy Hargrove, Mike Stern, Willy Jones, Eric Reed, Erik Smith, Katy Roberts, Leslie Harrison, Bebel Gilberto, EJ Strickland, George Colligan ve Bernard Maury gibi önemli müzisyenlerle beraber çalma fırsatı yakaladı.
Marcus Miller - 08.04.2017
Siemens Ev Aletleri ile Yalı'da Kahvaltı ve Caz: Üykü Aybala Sunat & Bilal Karaman Trio
Bilal Karaman Bilal Karaman 1981'de Kars'ta doğdu. Gitar çalmaya 11 yaşında abisi Selçuk Karaman ile birlikte başladı.  2000 yılında burs kazanarak girdiği Bilgi Üniversitesi Caz Performans Bölümünden 2004 yılında başarıyla mezun oldu. Henüz Bilgi Üniversitesi'nde öğrenciyken Erkan Oğur bir röportajında Karaman'dan Türkiye'deki en beğendiği 5 gitaristten biri olarak bahsetti. 2007 yılında Türkiye'de Jazz dergisi tarafından yapılan ankette son on yılın en iyi beş caz gitaristinden biri olarak seçildi. 2009 yılında Yamaha sponsorluğunda gerçekleşen Caz Gitar yarışmasında birinci oldu. 2011 yılında yayınlanan ilk solo albümü Bahane Türkiye'de en sevilen caz albümlerinden biriydi. 2012 yılında İstanbul Caz Festivali özel konseri olan Marcus Miller & Friends konserinin en çok konuşulan ismi Karaman'dı.
Marcus Miller - 26.10.2016
Bas Gitarın Bach'ı Zorlu PSM'de!
Solo kariyeri boyunca toplam 10 albüm yayınlayan Victor Wooten, 4 telli bas gitarıyla bir orkestra formunda sesler yaratabilmesiyle müzik dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahip olmasıyla da tanınıyor. Aile üyelerinden oluşan grubu ile Zorlu PSM'de sahne alacak olan Rolling Stone dergisinin hazırladığı "Tüm Zamanların En İyi 10 Basçısı" listesinde 10. sırasında bulunma unvanı bulunan Victor Wooten, kariyerinde Stanley Clarke ve Marcus Miller gibi iki efsane müzisyenle birleşerek yayınlanan bir albüme de sahip.
Marcus Miller - 26.10.2016
Bas Gitarın Bach'ı Zorlu PSM'de!
Aile üyelerinden oluşan grubu ile Zorlu PSM'de sahne alacak olan Rolling Stone dergisinin hazırladığı "Tüm Zamanların En İyi 10 Basçısı" listesinde 10. sırasında bulunma unvanı bulunan Victor Wooten, kariyerinde Stanley Clarke ve Marcus Miller gibi iki efsane müzisyenle birleşerek yayınlanan bir albüme de sahip.
Marcus Miller - 29.05.2016
Fas'taki 15. Uluslararası Mevazin Müzik Festivali Sona Erdi
Dünyadaki en önemli müzik festivallerinden kabul edilen ve 20 Mayıs'ta başlayan Mevazin Müzik Festivali kapsamında bu yıl, ABD'li rapçi Chris Brown, Shaggy, Pitbull, Marcus Miller, Avustralyalı Iggy Azalea, Mısırlı Şirin Abdulvehhab, Lübnanlı Melhem Bereket, Iraklı Kazım es-Sahir ve Filistinli müzik grubu Cubran Üçlüsü (Le Trio Joubran) gibi Arap dünyasında ve uluslararası çapta tanınan sanatçılar konser verdi.
Marcus Miller - 21.05.2016
15. Uluslararası Mevazin Müzik Festivali
Festival kapsamında konser verecek sanatçılar arasında ABD'li ünlü şarkıcılardan Christina Aguilera, Shaggy, Pitbull, Marcus Miller, Avustralyalı Iggy Azalea, Mısırlı Şirin, Tunuslu Sabir er-Rubai, Lübnanlı Melhem Bereket gibi Arap dünyasında ve uluslararası çapta tanınan isimler yer alıyor.
Marcus Miller - 03.07.2015
Açıkhava'da Marcus Mıller Fırtınası Esti
İstanbul'a gelen Grammy ödüllü, bas cambazı Marcus Miller, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ni dolduran binlerce hayranını coşturdu.
Marcus Miller - 02.07.2015
Marcus Miller, Açıkhava Sahnesi'nde Konser Verdi
Grammy ödüllü bas sanatçısı Marcus Miller, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser verdi.
Marcus Miller - 01.07.2015
Açıkhava'da: İstanbul Caz Festivali
2 Temmuz günü Grammy ödüllü bas dehası Marcus Miller, son projesiyle, dinleyenleri Afrika'dan Amerika'ya uzanan bir yolculuğa çıkartacak.
Marcus Miller - 29.06.2015
Caz Festivali İlk Haftasında Yıldız İsimleri Ağırlıyor
Festival, 15 Temmuz tarihine kadar, 15'i aşkın mekândaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Festivalin ilk haftasında Joan Baez, Marcus Miller ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra, Avrupa ve Türkiye'den caz müzisyenlerini aynı sahnede buluşturan Avrupa Caz Kulubü konser serisinde yer alan WeeD feat Ernst Reijeseger ve Ediz Hafızoğlu feat Herald Lassen konserleri cazseverlerle buluşuyor.
Marcus Miller - 22.06.2015
İstanbul Caz Festivaline Yıldız Yağacak
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 yıldır Garanti Bankası'nın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran'da başlıyor. Festival, 15'i aşkın mekandaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra festival, Fenerbahçe Parkı'ndaki "Parklarda Caz" ve Kadıköy'deki "Gece Gezmesi" etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.
Marcus Miller - 22.06.2015
22. İstanbul Caz Festivali 27 Haziran'da Başlıyor
Festival, 15'i aşkın mekândaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra festival, Fenerbahçe Parkı'ndaki "Parklarda Caz" ve Kadıköy'deki "Gece Gezmesi" etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.
Marcus Miller - 19.06.2015
Akasya "CAZ"I Seviyor:
Grammy ödüllü, bas dehası Marcus Miller, son projesiyle, dinleyenleri Afrika'dan Amerika'ya uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marcus Miller Haberleri | Marcus Miller Kimdir - Haberler - Marcus Miller haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marcus Miller kimdir, hayatı ve biyografisi. Yıldız Tilbe kimdir? Benzemez Kimse Bize konuğu Yıldız Tilbe kimdir, kaç yaşında, nere
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 04:51:25. #1.14#

title