Gözünden Fışkırttığı Süt ile Ateş Yaktı

Gözünden Fışkırttığı Süt ile Ateş Yaktı

Daha Önce 2 Defa Guinness Rekorlar Kitabı'na Adını Yazdıran İlker Yılmaz, Yeni Rekor Denemesinde Burnundan Çektiği Sütü Gözünden Fışkırtıp 3 Bardağın İçinde Ateş Yaktı. Denemesini Üye Olduğu Forum Sitesindeki Arkadaşlarına Tanıtan Yılmaz, 26 Şubat'ta Brezilya'ya Gidecek.

Gözünden Fışkırttığı Süt ile Ateş Yaktı
04.02.2007 16:55 | Son Güncelleme: 04.02.2007 16:55

Daha önce 2 defa Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdıran İlker Yılmaz, yeni rekor denemesinde burnundan çektiği sütü gözünden fışkırtıp 3 bardağın içinde ateş yaktı. Denemesini üye olduğu forum sitesindeki arkadaşlarına tanıtan Yılmaz, 26 Şubat'ta Brezilya'ya gidecek.

İLK OLARAK 2004 YILINDA 2.8 METREYE GÖZÜNDEN SÜT FIŞKIRTARAK GUİNNESS REKORLAR KİTABI'NA GİRDİ

2002 yılında havuza girdiği bir sırada gözünden hava kabarcıkları çıktığını fark eden İlker Yılmaz, bu özelliği ile iki defa Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Özel bir firmada satın alma memuru olarak çalışan İlker Yılmaz, ilk olarak 2004 yılında 2.8 metreye gözünden süt fışkırtarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Bu rekorun ardından dönemin Guinness Rekorlar Kitabı eski Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ile İspanya'da "Antena 3" kanalında "Guinness El Show De Records" adlı programa davet edilen Yılmaz, 2 dakika 7 saniyede gözünden fışkırttığı süt ile 5 mumu söndürerek ikinci kez Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

BREZİLYA'DA REKOR DENEMELER YAPILAN BİR PROGRAMA DAVET EDİLDİ

26 Şubatta Brezilya'da yayın yapan bir televizyon programına davet edilen Yılmaz, burada son rekor denemesini yapacak. 3. rekor denemesini gerçekleştirecek olan Yılmaz, Guinness Rekorlar Kitabı'nın anlaşmalı olduğu programda gözünden fışkırttığı süt ile 3 bardağın içinde ateş yakacak. Adına bilgisayar oyunu bile yapılan İlker Yılmaz, yeni denemesinde daha önceden içine sodyum metal maddesi konulan 3 bardağa gözünden süt fışkırtarak yakmayı deneyecek. Guinness Rekorlar Kitabının 2008 yılı baskısına da girmeyi hedefleyen Yılmaz, yeni denemesini "Cideforum.com" isimli internet sitesinin sponsorluğunda tanıttı.

"SON REKORUM MADRİD'DE GÖZÜMDEN SÜT FIŞKIRTARAK 5 TANE MUM SÖNDÜRDÜM"

Guinness Rekorlar Kitabı'na iki defa adını yazdırdığı için mutlu olduğunu belirten Yılmaz, "Üçüncü defa rekorlar kitabına girmek için yeni bir çalışmam var. Bunu göstermek için geldim. Daha öce iki defa rekorlar kitabına girdim. Son rekorum Madrid'de gözümden süt fışkırtarak 5 tane mum söndürdüm. Şimdi üçüncü defa girmeye çalışıyorum. 26 Şubat'ta Brezilya'ya gidip orada tekrar üçüncü defa rekorlar kitabına girmeye çalışacağım. Bu özelliğimi havuzda yüzerken keşfettim. Yüzerken gözümden baloncuklar çıkıyordu. Daha sonra bunu geliştirdim ve rekorlar kitabına girdim"dedi

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title