Görme Engelliler Goalball Milli Takımı'nın İzmir Kampı Başladı

Londra Paralimpik Oyunlara gitme hakkı kazanan Goalball Milli takımı 20 Haziran'a kadar İzmir'de kamp yapacak.

Görme Engelliler Goalball Milli Takımı'nın İzmir Kampı Başladı

Londra Paralimpik Oyunlara gitme hakkı kazanan Goalball Milli takımı 20 Haziran'a kadar İzmir'de kamp yapacak. Paralimpik Oyunlarda takım sporlarında ilk defa Olimpiyatlara katılacak olan Görme Engelliler Goalball Milli Takımı, Milli Takımlar Teknik Direktörü Gökhan İnce ile birlikte 12 sporcu, 1 kondisyoner, 1 refakatçi ve Kamp Müdürü Erdal Güçlüer ile birlikte Halkapınar Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde kamplarına başladı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Gökhan İnce, yaptığı açıklamada, "Takımımız 2010 yılında Avrupa 3.'sü, 2011 yılında Dünya 2.'si olmuş bir takım, 2012 yılında Nisan ayında Polonya'da Uluslararası Turnuva'da şampiyon olduk. Çok başarılı bir takım, hedefimiz olimpiyatlarda derece yapmak" dedi.

Kamp ile ilgili olarak da ilk defa İzmir'de kamp yaptıklarını, deniz seviyesinde olmasının önemli bir tercih sebebi olduğunu ve kamp ortamının, yemeklerin, konaklamanın iyi olduğunu ifade eden İnce, "Antrenman tesislerinden ve personellerin ilgisinden memnunuz. İl Müdürü Metin Kaplan'a kampta göstermiş oldukları ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz. Diye konuştu.

Ayrıca Gökhan İnce, Londra Paralimpik Oyunlarına katılmadan önce 21-24 Haziran'da Litvanya'da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Turnuvaya Paralimpik Oyunlara katılacak olan 10 takımın geleceğini, burada şampiyon olmak istediklerini belirtti. - İZMİR