Görme Engelli Genç Hayaline Kavuştu

Görme Engelli Genç Hayaline Kavuştu

Tokat’ın Turhal İlçe Kaymakamı Bünyamin Yıldız, doğuştan görme engelli gence bilgisayar hediye etti.

Görme Engelli Genç Hayaline Kavuştu

Tokat'ın Turhal İlçe Kaymakamı Bünyamin Yıldız, doğuştan görme engelli gence bilgisayar hediye etti.

Turhal Kaymakamı Bünyamin Yıldız, kendisinden görme engellilere uygun özelliklerde bilgisayar isteyen 15 yaşındaki 9. sınıf öğrencisi Ahmet Kalkan'ın bu isteğini yerine getirdi. Turhal'a bağlı Şenyurt beldesinde oturan Ahmet Kalkan'ın bilgisayarını Turhal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kaya Misafir teslim etti.

Vakıf Müdürü Misafir, "Öncelikle Sayın Kaymakamımız Bünyamin Yıldız'ın selamlarını getirdik. Talebiniz doğrultusunda bu kardeşimize Engelsiz Yaşam projesi çerçevesinde bilgisayarını hediye ediyoruz. Biz istiyoruz ki kardeşimiz de normal vatandaşlar gibi teknolojinin imkanlarından en iyi şekilde faydalansın" dedi.

Bilgisayarı teslim alan doğuştan görme engelli Ahmet Kalkan ise Kaymakam Bünyamin Yıldız'a teşekkür ederken, "Sayın Kaymakamımızdan bizzat kendim giderek bilgisayar istedim. O da beni kırmayarak isteğimi yerine getirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum" diye konuştu.

Bilgisayar ve yazıcının teslim edilmesinin ardından bilgisayar firması teknik personeli tarafından, görme engelli Ahmet Kalkan'a eğitim verildi. - TOKAT

Kaynak: İHA