Nurten Öğretmen, Göğsümüzü Kabartıp Takdir Topladı! - Haberler
Haberi Paylaş

Nurten Öğretmen, Göğsümüzü Kabartıp Takdir Topladı!

Nurten Öğretmen, Göğsümüzü Kabartıp Takdir Topladı!
Bültenler - Haberler | Kadın

KizlarSoruyor, üyelerine "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün sembolü, yılın en popüler başarılı kadını sence kim?" sorusunu yönlendirdi.

Televizyon programlarıyla adından söz ettiren, birçok hassas konuyu gündeme getirip çözüme kavuşmasına katkıda bulunan Anlı, kadınlar için okuma-yazma seferberliği başlatarak önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmişti.

Ankette "Saçım Saçın Olsun" projesine verdiği destekle gündeme gelen Belçim Bilgin ikinci olurken, kadın ve çocuk konularına duyarlılığı ve desteğiyle tanınan köşe yazarı Ayşe Arman ve başarılı senaryolarıyla güçlü bir kadın senarist olan Gülse Birsel üçüncülüğü paylaştı.

Kadınlar açık ara Müge Anlı dedi, erkekler Ayşe Arman ve Müge Anlı arasında kaldı

Ankette kadın erkek dağılımında ise; kadınların %42'si Müge Anlı'yı seçerken, en yakın rakibi Belçim Bilgin % 23, Ayşe Arman ise % 15 oy aldı. Erkekler ise yüzde 30'ar oyla Müge Anlı ve Ayşe Arman arasında kaldı. Genel toplamda Müge Anlı, kadınlardan aldığı yüksek oy oranıyla en yakın rakibi Belçim Bilgin'den %15 daha fazla oy alarak yılın kadını seçildi.

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIP TAKDİR TOPLAYAN YILIN KADINI NURTEN ÖĞRETMEN

KizlarSoruyor, üyelerine "Göğsümüzü kabartıp takdir toplayan yılın kadını sizce kim?" sorusunu da yönlendirdi.

Çocuklar için geliştirdiği ''Baba Bana Masal Anlat'' ve ''Oyuncak Kumbarası'' projeleriyle, Dünya'daki en iyi 10 öğretmenden biri seçilen Nurten Akkuş %34 oy oranıyla ankette birinci oldu.

35 yaş altı mucitler listesinde yer alan ilk Türk kadın mucit olan bilim insanımız Canan Dağdeviren'in ikinci olduğu ankette Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı, ekolojik müze kurucusu, Zümran Ömür üçüncü sıradaki isim oldu.

Kadın-erkek dağılımında ise farklı bir sonuç ortaya çıktı. Kadınların %38'i Canan Dağdeviren'i seçerken, erkeklerin %36'sı Nurten Akkuş'u seçti.

Nurten Öğretmen, Göğsümüzü Kabartıp Takdir Topladı!

Bültenler - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

KizlarSoruyor, üyelerine "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün sembolü, yılın en popüler başarılı kadını sence kim?" sorusunu yönlendirdi.

title