Gerald Darmanin Haberleri

Gerald Darmanin haber, Gerald Darmanin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerald Darmanin - 25.07.2021
Fransa'nın güneyinde çıkan orman yangınında 850 hektarlık alan zarar gördü
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, alevlere müdahale eden itfaiyecilere desteğini paylaştı.
Gerald Darmanin - 24.07.2021
Fransa'da okuduğu ayet "Cumhuriyet değerlerine aykırı" görülen imamın görevine İçişleri Bakanı'nın emriyle son verildi
Müslümanları hedef aldığı için eleştirilen "Cumhuriyet Değerlerine Saygıyı Güçlendiren Prensipler" tasarısının yasalaştığı Fransa'da, Loire bölgesindeki caminin imamı, bayram namazı hutbesinde okuduğu ayet ve hadis "Cumhuriyet değerlerine aykırı" görüldüğü gerekçesiyle İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in emriyle görevinden alındı.
Gerald Darmanin - 21.07.2021
İngiltere kaçak göçmenleri engellemek için 54 milyon sterlin ödeyecek
İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, dün akşam Fransa içişleri bakanı Gerald Darmanin ile görüştüğünü ve İngiltere'nin yasa dışı yollarla ulaşan göçmenleri durdurmak için Fransa ile anlaştığını duyururken, anlaşmanın önümüzdeki günlerde yürürlüğe gireceğini ve her iki ülkenin sahillerinde son teknoloji gözetimin uygulanacağını söyledi.
Gerald Darmanin - 03.07.2021
Fransa'nın güneyindeki Aude ilinin dağlık bölgesinde çıkan yangında 100 hektarlık alan kül oldu
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, alevlere müdahale eden itfaiyecilere desteğini belirterek halktan dikkatli olmalarını ve yetkililerin uyarılarını dinlemelerini istedi.
Gerald Darmanin - 20.06.2021
Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turunda Macron'un partisi başarı gösteremedi
Ülkede bölgesel seçimlerin ilk turu oylaması sona erdi. Seçimde sandığa gitmeyenlerin oranı yüzde 66,1 olarak belirlendi. Bu oran 2015'te yüzde 50,09 ve 2010'da 53,67 olmuştu. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, yaptığı açıklamada bu durumun endişe verici olduğunu kaydetti.
Gerald Darmanin - 04.06.2021
Fransa'nın Calais kentindeki göçmen kampı dağıtıldı
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, sosyal medya hesabından Pas-de-Calais Valiliğinin açıklamasını paylaşarak yargı kararı ve talimatıyla Calais'deki yasa dışı bir kampın tahliye edildiğini belirtti.
Gerald Darmanin - 03.06.2021
Fransa'da acil hatlarda iletişim kesintisi krize yol açtı
Resmi ziyaret için Tunus'ta bulunan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, kriz nedeniyle ziyaretini yarıda keserek Fransa'ya döndü.
Gerald Darmanin - 03.06.2021
Fransız ordusu mensuplarının İslamofobik bildirileri
Siyasilere yönelik "harekete geçin" mesajıyla sonlanan bildiri 2 Haziran itibariyle 298 bin 980 imzacıya ulaştı. [1] Siyasi kanadın neredeyse sessiz kalarak geçiştirdiği, Fransa'nın zaten sarsılmakta olan demokrasisine bir saldırı niteliğindeki bu bildiri ne yazık ki açıkça kınanmadı. Aksine İçişleri Bakanı Gerald Darmanin kolluk kuvveti mensuplarına yönelik saldırıların cezai müeyyidelerinin artırılacağını ve kendi önceliklerinin "güvenlik" olduğunu ifade etti.
Gerald Darmanin - 28.05.2021
Fransa'da polise bıçaklı saldırı
Bu arada, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in olay yerine intikal ettiği belirtildi.
Gerald Darmanin - 15.05.2021
Fransa'da feshedilen Müslüman yardım kuruluşu faaliyetlerini Türkiye'ye taşıdı
Fransa hükümeti Ekim 2020'de Barakacity'yi feshetmiş, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, kuruluşun "nefret kışkırtıcılığı yaptığı, radikal İslamcı hareketlerle bağlantısı olduğu ve terör saldırılarını meşrulaştırmaktan haz duyduğunu" ileri sürmüştü.
Gerald Darmanin - 12.05.2021
Fransa'da Müslümanlara ait 89 ibadet yeri izleniyor
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkede Müslümanlara ait 89 ibadet yerinin gözetim altında tutulduğunu bildirdi.
Gerald Darmanin - 05.05.2021
Fransa'da uyuşturucu operasyonunda 1 polis hayatını kaybetti
Fransa'nın güneyinde bulunan Avignon kentinde uyuşturucu kaçakçılığına karşı düzenlenen operasyonda bir polis memuru vurularak öldürüldü. Yerel saat ile 18.30'da düzenlenen operasyon sırasında saldırganların polise ateş açtığı ve açılan ateş sırasında bir polis memurunun vurulduğu aktarıldı. Polisi vuran şahsın, olay yerinden kaçtığı bildirilirken, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin saldırının ardından Avignon kentine gideceğini açıkladı.
Gerald Darmanin - 03.05.2021
Fransa, göçmen ve Müslüman karşıtı ırkçı "Generation Identitaire" oluşumunun feshini onadı
Tepkilerin sonrasında İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Generation Identitaire'in göçmenleri hedef alan açıklamalarını "skandal" olarak nitelemiş ve grubun feshedilmesini gündeme aldıklarını aktarmıştı.
Gerald Darmanin - 01.05.2021
Fransa'da 1 Mayıs dolayısıyla düzenlenen gösterilerde 39 kişi gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başkentteki gösteride 34 kişinin gözaltına alındığını belirtti.
Gerald Darmanin - 23.04.2021
Fransa'da bıçaklı saldırıya uğrayan polis hayatını kaybetti
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rambouillet kentindeki karakolda öğleden sonra bir polis memurunun hayatını kaybettiğini bildirdi.
Gerald Darmanin - 22.04.2021
Fransa'da inşası devam eden caminin duvarına İslam karşıtı, hakaret içerikli ifadeler yazıldı
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Ekim 2020'de yaptığı açıklamada, "radikal İslamcılık ile mücadele" iddiasıyla ülkede yılbaşından itibaren kademeli olarak toplam 73 cami, özel okul, dernek ve iş yerinin kapatıldığını belirtmişti.
Gerald Darmanin - 16.04.2021
Fransa'da gazeteci sendikaları tehdit edilen basın mensuplarının korunmasını talep etti
Fransa'da gazeteci sendikaları, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'den ölüm tehdidi alan gazetecilerin korunması için gerekli tedbirleri devreye almasını istedi.
Gerald Darmanin - 13.04.2021
Fransa'da Senato'da "ayrılıkçı" yasa tasarısı kabul edildi
Bu maddeler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in isteğiyle Senato'nun gündemine geldi ve oylamada kabul edildi.
Gerald Darmanin - 11.04.2021
Son dakika... Fransa İçişleri Bakanı: "Müslüman karşıtı eylemler, (Fransa) cumhuriyetine karşı yapılmış eylemlerdir"
Edinilen son dakika haberine göre Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Rennes'deki caminin duvarına İslam karşıtı yazıların yazılmasına ilişkin, "Müslüman karşıtı eylemler, (Fransa) cumhuriyetine karşı yapılmış eylemlerdir.
Gerald Darmanin - 11.04.2021
Fransa'nın Rennes kentinde cami duvarına İslam karşıtı yazılar yazıldı
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Rennes'deki caminin duvarına birçok İslam karşıtı yazı yazılması kabul edilemez.
Gerald Darmanin - 10.04.2021
Uluslararası Af Örgütünden Çeçen mülteciyi sınır dışı edip Rusya'ya gönderen Fransa'ya tepki
Amnesty France, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'e, G'nin Fransa'ya iadesi için gerekli önlemlerin alınması ve herkes ama özellikle Çeçen kökenliler için 1951 Cenevre Sözleşmesi'ndeki geri göndermeme ilkesine uyması çağrısında bulundu.
Gerald Darmanin - 09.04.2021
Fransa'nın Nantes kentinde bir cami kundaklandı
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, camideki yangına hızlı şekilde müdahalede bulunan itfaiye ekiplerine teşekkür ettiğini ve olaya ilişkin soruşturmanın sürdüğünü belirterek, "Loire-Atlantique'deki Müslümanlara tam desteğimi belirtiyorum.
Gerald Darmanin - 08.04.2021
Son dakika haberi: Fransa'da başörtülü gazeteciye "ırkçı" ölüm tehdidi
Tehdit mesajının fotoğraflarını da paylaşan Lazzouni, Vatandaş İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u etiketleyerek, "Bu ölüm tehditlerine karşı bir şey yapacak mısınız?" ifadesini kullandı.
Gerald Darmanin - 07.04.2021
Son dakika! Fransa'da hükümetin kapattığı Pantin Camisi yeniden açılıyor
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ve valilik, caminin yeniden açılabilmesi için dernek başkanı Muhammed Henniche'nin ayrılmasını şart koşmuştu.
Gerald Darmanin - 07.04.2021
Son dakika haberleri... Fransa'da belediyenin camiye yardımı İçişleri Bakanı'nın talimatıyla yargıya taşınıyor
Son dakika haberleri... Fransa'da Bas-Rhin Valiliği, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in talimatına uyarak, belediyenin Strazburg kentinde inşa edilen Eyüp Sultan Camisi'ne yaklaşık 2,5 milyon avroluk yardım yapma kararına idari mahkemede itiraz edecek.
Gerald Darmanin - 06.04.2021
Son dakika gündem: Fransa İslam Toplumu Milli Görüş Başkanı Sarıkır'dan Fransa İçişleri Bakanı Darmanin'e tepki Açıklaması
Son dakika gelişmesine göre Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Başkanı Fatih Sarıkır, "Fransa İslamı Prensipler Tüzüğünü" imzalamayı reddettikleri gerekçesiyle İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in Validen CIMG'yi bölgesel organizasyonlardan dışlamasını istediğini ve bunun "kabul edilemez" olduğunu belirtti.
Gerald Darmanin - 05.04.2021
Fransa'da bazı bakanlar, kaçak restoranlarda Kovid-19 kısıtlamalarını delmekle suçlanıyor
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Paris Polis Müdürlüğünden haberin içeriğine dair soruşturma açılması, doğrulanması halinde bu restoranların sahipleri ve müşteriler hakkında kovuşturma başlatılması talebi gönderdiğini bildirdi.
Gerald Darmanin - 01.04.2021
Fransa'da halka açık alanlarda alkol tüketimi yasaklandı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Fransızlara, korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelede daha fazla çaba göstermeye yönelik çağrıda bulunmuştu. Macron'un çağrısının ardından Fransa Başbakanı Jean Castex de Ulusal Meclis'te yaptığı konuşmada, Covid-19 kısıtlamalarına bir yenisinin daha eklendiğini açıkladı. Castex, halka açık alanlarda 6'dan fazla kişinin toplanmasının yasak olduğunu hatırlatarak, halka açık alanlarda alkol tüketiminin de yasaklandığını duyurdu. Castex, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'den ihlalleri cezalandırmak ve yasağı uygulamak için polis ile jandarma sayısını arttırmasını talep ettiğini söyledi.
Gerald Darmanin - 26.03.2021
Son dakika haberi | Fransa İslam Toplumu Milli Görüş Başkanı, Fransa İçişleri Bakanı Darmanin'in suçlamalarına tepki gösterdi Açıklaması
Son dakika haberleri... Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Başkanı Fatih Sarıkır, Strasbourg Belediyesinin Eyüp Sultan Camisi'nin inşası için aldığı para yardımı kararı sonrası, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in CIMG'ye yönelttiği suçlamalara tepki gösterdi.
Gerald Darmanin - 26.03.2021
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye'nin seçimlere müdahale edeceği iddiasını sürdürdü Açıklaması
Macron, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in Strasbourg'da İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı Eyüp Sultan Camisi'nin inşaatı için yaptığı 2,5 milyon avroluk para yardımı nedeniyle Strasbourg Belediyesine ve Başkanı Jeanne Barseghian'a verdiği tepkide haklı olduğunu savundu.
Gerald Darmanin - 25.03.2021
Fransa'da Strasbourg Belediye Başkanı, Eyüp Sultan Camisi'nin inşası için yapılan para yardımını savundu Açıklaması
Fransa'da Strasbourg Belediye Başkanı Jeanne Barseghian, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in belediyenin Eyüp Sultan Camisi'nin inşaatı için 2,5 milyon avroluk yardım kararının idari hakime sevk edilmesi talebine tepki göstererek, söz konusu kararın Alsace-Moselle bölgesinin yerel hukukuna...
Gerald Darmanin - 23.03.2021
Fransa'da yükselen Avrupa'nın en büyük camisinin inşası için belediyeden 2,5 milyon avroluk yardım
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, Yeşiller Partisinden olan Strasbourg Belediyesinin kararına tepki göstererek, "Strasbourg Belediyesi, Fransa İslamı Prensipler Tüzüğünü imzalamayı reddeden ve siyasi İslam'ı savunan bir federasyon tarafından desteklenen bir camiyi finanse ediyor.
Gerald Darmanin - 03.03.2021
Fransa: Mevcut yasalarla ancak 17 cami kapatabildik
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, "ayrılıkçı" faaliyetlerle ilişkili olduklarından şüphelenilen Müslümanlara ait 89 ibadethaneden ancak 17'sini yasal gerekçelerle kapatabildiklerini söyledi.
Gerald Darmanin - 03.03.2021
Fransa'da göçmen ve Müslüman karşıtı aşırı sağcı grup "Generation Identitaire" feshedildi
İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından, grubun Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bakanlar Kurulu'nda ayrımcılık, nefret ve şiddeti körüklediği gerekçesiyle feshedildiğini bildirdi.
Gerald Darmanin - 02.03.2021
Son dakika! Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye "dost" desteği
Son dakika haberi... Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunmuş, yolsuzluk ve "nüfuzunu yasadışı kullanma" suçundan 3 yıl hapse mahkum edilen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye destek verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gerald Darmanin Haberleri | Gerald Darmanin Kimdir - Haberler - Gerald Darmanin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gerald Darmanin kimdir, hayatı ve biyografisi. Covid: Fransa'da aşı kartı uygulamasına karşı binlerce kişi protesto düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 12:47:34. #1.14#

title