Haberler

Venedik Gondolu Yerine Osmanlı Kayığı

Venedik Gondolu yerine Osmanlı Kayığı Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Kanal Tokat' projesi kapsamında üç adet Osmanlı Kancabaşı kayığı Yeşilırmak'a indirildi.

Venedik Gondolu yerine Osmanlı Kayığı

Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Kanal Tokat' projesi kapsamında üç adet Osmanlı Kancabaşı kayığı Yeşilırmak'a indirildi.

TOKAT - Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Kanal Tokat' projesi kapsamında üç adet Osmanlı Kancabaşı kayığı Yeşilırmak'a indirildi.

Kanal İstanbul'a bir kardeş proje olarak gösterilen 10 milyon 540 bin liralık 'Kanal Tokat' projesi kapsamında Yeşilırmak'ta rubber dam (şişme boru) sistemi ile su tutulmaya başladı. Proje kapsamında siparişi verilen Osmanlı Kancabaşı kayıkları Yeşilırmak'a indirildi. Haliç'te Osmanlı döneminde kullanılan kancabaşı kayıkları vatandaşların ilgisini çekmeye başlarken, kısa sürede kayıkların hizmete sunulması bekleniyor. Atatürk köprüsü ile ÇEDAŞ Köprüsü arasında kalan yaklaşık 1200 metrelik alanda vatandaşlar yeni nesil Osmanlı kayıkları ile keyif yapabilecek.

"Venedik gondolu yerine Osmanlı Kayıkları"

İstanbul'da kayıkları imal eden firma temsilcisi İrfan Demir, Yeşilırmak'ta atalarımızın kullanmış olduğu Osmanlı Kancabaşı kayıklarının yüzeceğini kaydetti. Türkiye'de bazı illerde Venedik gondolları kullanıldığını ifade eden Demir, "Birçok ilimizde atalarımızın Osmanlı kancabaşı teknelerini tercih etti. 1250 yılında yapılan Hıdırlık köprüsünün altından Osmanlı kayıkları geçecek. Henüz açılış olmadı ama vatandaşların yoğun bir ilgisi var. Deniz kenarı olmayan Tokat'ta vatandaşların hafta sonları nefes alabilmeleri aktivite için güzel bir çalışma" dedi.

"Yeni nesil Osmanlı kayıkları"

Endüstriyel ürün tasarımcısı Cem Demir ise elektrikli motor ile çalışan yeni nesil Osmanlı Kancabaşı kayıklarının çevre dostu olduğunu ifade ederek, "Osmanlı Kancabaşı kayığımız 8 metre 20 santimetre boyunda 2 metre eninde elektrikli motorla çalışan Osmanlı Kancabaş kayığı 10 yolcu kapasiteli. Diğer iki kayığımız da 7 metre 40 santim uzunluğunda o da 6 yolcu alabiliyor" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Tokat Belediyesi İrfan Demir İstanbul Venedik Genel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title