Gençler Şehre Değer Kazandırıyor

Gençler Şehre Değer Kazandırıyor

18.08.2014 13:29 | Son Güncelleme: 18.08.2014 13:29
Gençler Şehre Değer Kazandırıyor

Bursa Valiliği İl Kültür Turizm Tanıtma Birliği'nin hazırladığı projelerinden biri olan ve hibe almaya hak kazanan First EVS isimli proje ile gençler İtalya'ya gidiyor.

Bursa Valiliği İl Kültür Turizm Tanıtma Birliği tarafından yazılan ve Türk Ulusal Ajansından hibe almaya hak kazanan First EVS isimli proje ile gençler Avrupa da altı ay boyunca Bursa ismini dünyaya duyuracak.

6 ay süre ile İtalya'nın Sicilya şehrinde gerçekleşecek proje'nin son bilgilendirme toplantısı geçtiğimiz günlerde Bursa Valiliği Çarşamba Hizmet Binasın'da yapıldı. Proje Sorumlusu Arzu Kırayoğlu öncülüğünde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İznik Belediyesi'nden Samet Şimşek ve Yıldırım Belediyesi'nden Recep Peker katıldı.

Toplantıda gençlere proje koordinatörü Arzu Kırayoğlu tarafından yolculuk hakkında bilgiler, gidildiğinde ilk tanışma evresindeki bilgiler ve 6 aylık süre zarfından Sicilya'da yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca gençlere Bursa'yı ve katılımcı ilçeleri İtalya'da en iyi şekilde temsil ederek, bundan sonra yapılacak çalışmalarda ortak kurumlar bulma yolunda yapılması gerekenler anlatıldı. Katılımcı gençler Samet Şimşek ve Recep Peker konuşmaları'nda "Bursa Valiliğimize Bursa ve Gençler için sağladığı çalışmalara teşekkür ediyoruz. Bu tür çalışmaları Kültür Turizm Tanıtma Birliği yıl boyu yapmakta. Birliğin Bursa'ya katkıları gerçekten tartışılamaz. Birliğin Projeleri ile yıl boyunca Bursa ve İlçelerinin ismi dünyada yankılanıyor. Bu bağlamda Sayın Bursa Valimiz Münir Karaloğlu'na, Bursa Vali Yardımcımız Samet Ercoşkun'a İznik ve Yıldırım Belediyelerimize, Proje sorumlumuz Arzu Kırayaoğlu'na teşekkür ederiz" şeklinde konuştular.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title