Instagram'ın mesaj özelliğini kapatan Bergüzar Korel, ilk defa olayın iç yüzünü anlattı

Instagram'ın mesaj özelliğini kapatan Bergüzar Korel, ilk defa olayın iç yüzünü anlattı

19.02.2021 13:18 | Son Güncelleme: 19.02.2021 15:28

Instagram hesabının mesaj kısmını kapatan Bergüzar Korel, yaşadığı siber zorbalıktan bahsederek neden böyle bir karar aldığını açıkladı. Oyuncu, ikinci çocuğuna hamileyken "Pi.in ve senin gebermen için dua ediyorum" mesajı aldıktan sonra psikolojisini korumak için bu yönteme başvurduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ünlü isimlerin başında gelen Bergüzar Korel, kadın dayanışması ve SMA hastası bebekler için başlattığı kampanyalarla sıkça adından söz ettiriyor.

"KİŞİLERİN BANA VAHŞİCE DOKUMASINI İSTEMİYORUM"

Başarılı oyuncu, paylaşımında bir süre önce 1,8 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabını neden mesajlara kapattığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konu hakkında paylaşımlar yapan Korel, açıklamasında şunları söyledi:

"Eminim bir çok kişi yorumlarım ve DM'lerim kapalı olduğu konusunda sitemkar eleştirilerde bulunuyor, sebebini merak ediyor. Çünkü artık kötü sözün de onu söyleyen kişinin de kontrolsüz ve vahşi bir şekilde bana dokunmasını istemiyorum, daha doğrusu o kişinin bana dokunduğunu sanmasına izin vermiyorum. Artık sadece içimden geleni, gözümün gördüğünü korkmadan otosansür uygulamadan paylaşmak istiyorum. Söylenen her şeyi ciddiye alıp, üzülüp, o insanı kazanmaya çalışıp açıklama yapmayı da bıraktım."

"ÇOCUĞUNLA GEBERMEN İÇİN CAN ATIYORUM"

"Ne zaman biliyor musunuz? İkinci yavruma hamileyken DM kutuma düşen bir mesajdan sonra... 'Pi.in ve senin gebermen için her gün dua ediyorum'. Aman bırak hasta onlar deyip kestirip atmayın artık. Böyle diye diye vücut bulmuş bu şeytanlığı besleyip duruyoruz. Ben kendimi, psikolojimi bu iletişim yolunu keserek koruyorum."

"SİBER ZORBALIĞA SESSİZ KALMAYIN"

"Belki çelişkili gelecek yazdıklarım ama diğerini başaracak gücüm de isteğim de yok artık. Bir yerlerde sanal zorbalığa uğrayan birileri var ise özellikle yaşı küçük kardeşlerim bu yazdıklarımı okuyorsa eğer bunun bir suç olduğunu bilin ve lütfen ailenizle paylaşın. Sessiz kalmayın."

'Gebermeniz için her gün dua ediyorum' Bergüzar Korel'i şoke eden mesaj
Instagram'ın mesaj özelliğini kapatan Bergüzar Korel, ilk defa olayın iç yüzünü anlattı

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları (2)
WOWOWW: abla sen rahat ol sana zarar veren karşısında oluruz
YAŞLI KURT: YAV HE HEEE, ADAMMISIN SEN KLAVYECİİ
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title