MHP'nin İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Gazi Adamhasan Kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'nin İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Gazi Adamhasan Kimdir?

Haberler.com - Haberler | Güncel
MHP'nin İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Gazi Adamhasan Kimdir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde Adana İmamoğlu Belediye Başkan Adayı'nın Gazi Adamhasan olduğunu açıkladı. İmamoğlu Belediye Başkan Adayı olan Gazi Adamhasan kimdir?

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde MHP'nin Adana'ya bağlı İmamoğlu Belediye Başkan Adayı açıklandı. Gazi Adamhasan 31 Mart seçimlerinde aday gösterildi. Peki, Gazi Adamhasan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Gazi Adamhasan, 14 Şubat 1964 tarihinde Adana Cerenli Köyü'nde dünyaya geldi. 1987-1988 Adana Sağlık Meslek Lisesi tamamlama programını bitirdi. 2000-2004 Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Endüstri Laboratuar Bölümünden mezun oldu. Daha sonra, İnönü Üniversitesi Lisans Tamamlama eğitimini alarak üniversite eğitiminin 4. yılını tamamladı.

Gazi Adamhasan Kimdir?

Adamhasan, 1981-1987 yılları arasında İmamoğlu'nda İmamoğlu'nda hububat tüccarlığı yaparak çalışma hayatına adım attı. 1988 yılında Adana Sağlık Meslek Lisesi tamamlama proğramını bitirdikten sonra, 1988'de Kadirli Devlet Hastanesi'ne Laboratuar Teknisyeni olarak atanarak memuriyet hayatına başladı.

1989 yılında Adana Sucuzade Sağlık Ocağı'nda Laboratuar Teknisyeni olarak çalıştı. 1990-2000 yılları arasında Adana Numune Hastanesi'nde Laboratuar Teknisyeni, Kan Bankası Şefi ve Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı.

Gazi Adamhasan Kimdir?

Gazi Adamhasan, 2005 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olarak açılan Seyhan Uygulama Hastanesi'ne ilk ataması yapılan memurlar arasında yer aldı. Bu Hastane'de Sağlık Kurulu'nda İdari memur olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinden sonra Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı. Bu hastanede idari görevler yerine getirdi.

1980 öncesinden başlayarak Ülkü Ocakları'nda yetişti. Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini sürdürürken Ülkü Ocakları'na bağlı çeşitli faaliyetlerde bulundu. Üniversite eğitimini sürdürürken Ülkücü Öğrenciler Başkanlığı yaptı. Çukurova Oğuz Boyları Derneği'nin kurucu üyesi olarak dernek faaliyetlerine katıldı. Bu dernekte yöneticilik görevinde bulundu ve halen derneğin faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır.

Gazi Adamhasan Kimdir?

Adamhasan, 1992 yılında Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Türk Sağlık-Sen kurucular kurulu üyeliği ile sendika faaliyetlerine başladı. 1995- 1999 yılları arasında Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra Türk Sağlık-Sen Adana Şube Başkanlığına seçildi. Yoğunluktan dolayı Sendika yöneticiliğini bıraktı ama halen Sendika üyesi olarak çalışmalarına devam etti. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP İmamoğlu Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler için tekrar aday gösterildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title