Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz Açıklaması

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz Açıklaması

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz " Milletçe zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte kimsenin keyfi olarak FETÖ’ye hizmet edecek uygulamalar içerisinde olma lüksü olamaz’’ dedi.

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz Açıklaması

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz " Milletçe zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte kimsenin keyfi olarak FETÖ'ye hizmet edecek uygulamalar içerisinde olma lüksü olamaz" dedi.


GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz FETÖ soruşturması çerçevesinde yıllar önce FETÖ'nün devlet içerisinde yapılanmasına dikkat çeken kitabı yazan Yavuz Selim Demirağ, Türk milliyetçisi olarak markalaşmış isimler Yazar Servet Avcı, Rubil Gökdemir, Tamer Kayaalp, Alper Aksoy, Ramazan Akgün, İrfan Sönmez Prof. Kürşad Zorlu gibi kamuoyunun yakından tanıdığı hayatlarında FETÖ ile genetik uzaklık nedeniyle birlikte olamayacaklarını belirterek, "Milletin bildiği isimleri imzasız ihbar mektubuyla sabah 06.00 da evlerine baskın düzenlenerek gözaltına alınmasını doğru bulmuyorum. Yapılan bunun gibi yanlış uygulamalar milletimize devletimize 15 Temmuz Darbesiyle kasteden hain FETÖ Örgütü ıle ilgili sürdürülen soruşturmaları da bu durum sulandırmaktadır. 30 civarında aydının imzasız mektupla zorla ifadeye çağrılması hem adalete olan güveni aynı zamanda devlete olan güveni de zedelemektedir" dedi.


"Cumhurbaşkanımızın ilgili yerleri uyarmasına ihtiyaç vardır"


Kıymaz, " Milletçe zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte kimsenin keyfi olarak FETÖ'ye hizmet edecek uygulamalar içerisinde olma lüksü olamaz. Buradan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, iktidara ve muhalefete düşen görev uygulama aksaklıklarına vatandaşlarımız yaşamlarını yitirmekte. Bu noktada devlet tecrübesi cesaretiyle Cumhurbaşkanımız bizlerin en büyük güvencesi durumundadır. Bu duruma Cumhurbaşkanımızın Cumhurun başı olarak bizzat ilgili yerleri uyarmasına ihtiyaç vardır" ifadelerini kullandı.


"Türk basını rüştünü ispat etti"


Kıymaz, " 15 Temmuz kalkışmasında demokratik değerlere demokrasiye bayrağına ülkesine canı gönülden sahip çıkan Türk basını, gazeteciler ve medya emekçilerimizin emeği, desteği hepimizi gururlandırdı.


Gazetecilerin üye olduğu önemli bir basın meslek teşekkülü kuruluşunun başında bulunan biri olarak imzasız ihbar mektubuna dayanılarak gazetecilerin, yazarların karga tulumba yakalanarak terörist muamelesine tabı tutulması asla hoş görülemez" ifadelerine yer verdi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA