Ganire Paşayeva Haberleri

Ganire Paşayeva haber, Ganire Paşayeva son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ganire Paşayeva - 03.02.2021
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Çarşamba Sohbetleri'ne konuk oldu Açıklaması
Türk Edebiyatı Vakfının geleneksel "Çarşamba Sohbetleri"ne Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili ve Kültür Komisyonu Başkanı Ganire Paşayeva konuk oldu.
Ganire Paşayeva - 14.01.2021
Son dakika! Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Kıdırali, Dağlık Karabağ'daki savaşta Azerbaycan'a olan desteği sürdürdüklerini söyledi
Türk dünyasından çok sayıda bilim insanı ve aydınların yanı sıra büyükelçi ve milletvekillerinin de katıldığı törende, "Azerbaycan'ın İncisi Karabağ: Tarihi, Kültürü, Doğası", "Azerbaycan Halk Cumhuriyeti" kitapları ile Azerbaycan Milli Meclisi milletvekili Ganire Paşayeva'nın "Karabağ'ın Gerçek Hikayeleri" başlıklı kitapların Kazakça nüshaları tanıtıldı.
Ganire Paşayeva - 03.11.2020
Türk Edebiyatı Vakfı 2020 yılı ödülleri açıklandı
Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Serhat Kabaklı'nın yaptığı yazılı açıklamada, "Yaşayan Dede Korkut" ödülünün Azerbaycanlı şair ve yazar Sabir Rüstemhanlı'ya, "Türk Dünyasına Üstün Hizmet" ödülünün ise Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili ve Eğitim-Kültür Komisyonu Başkanı Ganire Paşayeva'ya verileceği bildirildi.
Ganire Paşayeva - 27.10.2020
Milletvekili Ganire Paşayeva'dan Fransız mallarını boykota destek Açıklaması
Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını ve Fransız mallarını boykot ettiklerini bildirdi.
Ganire Paşayeva - 06.10.2020
Karabük'ten Azerbaycan'a destek
Vergili, Azerbaycan ve Türkiye'nin dost değil kardeş olduğunu vurgularken, aynı zamanda Karabük şehrinin fahri hemşehrisi olan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Bakü Belediye Başkanı Eldar Ezizov ve Gence Belediye Başkanı Niyazi Bayramov'a gönderdiği mesajda, "Değerli kardeşim.
Ganire Paşayeva - 09.06.2020
Kuruluşunun 102. yılında Azerbaycan ve Türk Dünyası söyleşisi
Türk Dünyası Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ömer Faruk Sönmez moderatörlüğünde sosyal medyada canlı yayın yapılan söyleşiye Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Ganire Paşayeva katıldı.
Ganire Paşayeva - 09.03.2020
Azerbaycan Milletvekili Paşayeva: Avrupa, Türkiye'den insanlık dersi almalı
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva sınırdaki göçmenler hakkında DHA'ya konuştu.
Ganire Paşayeva - 26.02.2020
Hocalı Katliamı'nda hayatını kaybedenler Azerbaycan'da anıldı
'SOYKIRIMI YAPANLAR, ADALET KARŞISINDA HESAP VERMELİ? Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ise Hocalı Katliamı'nı yapanların hala adalet karşısında hesap vermediğini ifade ederek, 'Soykırımı yapanlar adalet karşısında hesap vermeli.
Ganire Paşayeva - 26.02.2020
Hocalı Katliamı'nda hayatını kaybedenler Azerbaycan'da anıldı
"SOYKIRIMI YAPANLAR, ADALET KARŞISINDA HESAP VERMELİ" Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ise Hocalı Katliamı'nı yapanların hala adalet karşısında hesap vermediğini ifade ederek,  " Soykırımı yapanlar adalet karşısında hesap vermeli.
Ganire Paşayeva - 25.11.2019
Bakü'de "5. Türk Filmleri Haftası" başladı
Milletvekili Ganire Paşayeva da Azerbaycanlıların kardeş Türkiye'nin filmlerini kendi filmleri gibi gördüklerini ve izlediklerini söyledi.
Ganire Paşayeva - 07.11.2019
Bakü'de "Kültür Coğrafyamızda Peygamber Sevgisi" etkinliği
Milletvekili Ganire Paşayeva, İslam coğrafyasında Hazreti Muhammed'in sevgisi ile yaşayanların çok, fakat onun ahlakı ile yaşayanların az olduğunu ifade etti.
Ganire Paşayeva - 02.11.2019
Paşayeva: "ABD Kongresi'nin kararı Türkiye'den intikam alma çabası"
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisinde kabul edilen Ermeni iddialarını içeren tasarı hakkında "Amerika Kongresi'nde alınan karar Türkiye'ye baskıydı, Türkiye'den intikam alma çabasıydı.
Ganire Paşayeva - 02.11.2019
Üsküp'te "5. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni" düzenlendi
Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından Eski Üsküp Çarşısı'ndaki tarihi Davut Paşa Hamamı'nda düzenlenen programa, Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Hüsni İsmaili, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Umut Lütfi Öztürk, MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin'in yanı sıra Türkiye, Kuzey Makedonya, Kosova, Azerbaycan, Gagavuzya, Bulgaristan, Romanya ve Bosna Hersek'ten şairler ile şiir sevenler katıldı.
Ganire Paşayeva - 21.10.2019
ATO'dan "Türk El Sanatları Şöleni"ne ziyaret
ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Baran, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ile birlikte Odanın Altındağ Belediyesi iş birliğiyle düzenlediği "Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni"ni ziyaret etti.
Ganire Paşayeva - 21.09.2019
Azerbaycan'da Türk Ocağı faaliyete başladı
Bakü'de, Şark Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Akif Aşırlı'nın öncülüğünde, milletvekilleri Eflatun Amaşov, Ganire Paşayeva ve Cavanşir Feyziyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İrfan Çiftçi, Azerbaycan-Türkiye İşadamları Birliği (ATİB) Başkanı Cemal Yangın ve tarihçi Doç.
Ganire Paşayeva - 26.02.2019
Hocalı şehitleri için Bağcılar'da yürüyüş düzenlendi
Anma programına Azerbaycan milletvekilleri Ganire Paşayeva ile Elman Memmedov, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, belediye meclis üyeleri, gaziler, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.
Ganire Paşayeva - 28.01.2019
Tasavvuf Geleneği İçinde Seyyid Yahya Şirvani-i Bakuvi Paneli
Milletvekili Ganire Paşayeva da dönemin ünlü mutasavvıflarından Şirvani gibi kişilerin genç nesillere anlatılmasının önemine işaret etti.
Ganire Paşayeva - 17.01.2019
Türk Hayırseverlerden "Kanlı Ocak" Şehitlerine Vefa
Milletvekili Ganire Paşayeva da Türk hayırseverlerin düzenlediği etkinliğin şehitler için vefa örneği olduğunu belirtti.
Ganire Paşayeva - 09.11.2018
Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği Şanlıurfa'da Yaşatılacak
Tarihi şuurun çok önemli olduğuna dikkati çeken Çiftçi, şöyle konuştu: "Şanlıurfa ile Azerbaycan arasında tarihi yakınlık var aslında. Eserleri bizde bulunan gerek Akkoyunlular gerekse Karakoyunlular Azerbaycan'da medeniyetin kurulmasında rol almışlardır. Bu medeniyetler, Şanlıurfa'nın tarihine ve mimarisine imza atan medeniyetlerdir. Bu tarihi benzerlik iki kentimizi ve iki ülkeyi birbirine yakınlaştırıyor. Karabağ'da büyük acılar yaşandı. Hocalı soykırımı hafızalarımızda yer alıyor. Bu konuyu bildiğimiz için peygamberler şehrinde yaşayan gençlerimizde bir farkındalık, uyarıcılık oluşması için Hocalı Soykırımı Anıtı'nı ve Karabağ Kardeşlik Parkı'nı açtık. İnanıyorum bu anıt ve park, gençlerimizin düşünmelerine ve tarihimizin farkına varmalarına vesile olacak. Burada emeği geçenlere sonsuz teşekkürler sunuyorum." "Bu park hem dosta hem de düşmana bir mesajdır" Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ise Karabağ Kardeşlik Parkı sayesinde Şanlıurfa ile Azerbaycan kardeşliğinin daha da pekişeceğini belirtti.
Ganire Paşayeva - 07.11.2018
9. Uluslararası Buhara Medya Ödül Töreni
Tören'de Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva "Türk Dünyası Kültür Hizmet Ödülü"ne, Buket Aydın "Yılın Ana Haber Bülteni Sunucusu Ödülü"ne ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan "Yılın Bürokratı Ödülü"ne layık görüldü.
Ganire Paşayeva - 21.10.2018
Türkiye'nin Güçlenmesi Bizim Gücümüzdür"
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "İzmir Aliağa'da, Azerbaycan ve Türkiye dünyaya bir mesaj verdi.
Ganire Paşayeva - 20.10.2018
Haksızlığın ve Adaletsizliğin Arttığı Bir Dünyadayız"
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Artık dünyada oyunlar açık oynanmaya başladı.
Ganire Paşayeva - 20.10.2018
Azerbaycan Milletvekili Paşayeva'nın Kırıkkale Ziyareti
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'yı ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ganire Paşayeva Haberleri | Ganire Paşayeva Kimdir - Haberler - Ganire Paşayeva haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ganire Paşayeva kimdir, hayatı ve biyografisi. Azerbaycan Milli Meclisi'nden Cihat Yaycı'ya teşekkür belgesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 22:15:04. #1.16#
title