Haberi Paylaş

Alan Wake geliştiricisi Remedy, her yıl yeni oyun çıkarmayı planlıyor

Gamegar Haberleri

Alan Wake geliştiricisi Remedy, her yıl yeni oyun çıkarmayı planlıyor

Finlandiyalı stüdyo Remedy Entertainment, 1995 yılında kuruldu ve bu süre zarfında yedi oyunu piyasaya sürdü: Death Rally, Max Payne, Max Payne 2, Alan Wake, Alan Wake's American Nightmare, Quantum Break ve Control. Stüdyo, yaptığı yeni açıklama ile her yıl yeni oyun çıkarmayı planladığını açıkladı.

Tarihinin çoğu boyunca, Remedy bir oyun stüdyosuydu, ancak son yıllarda kapasitesini önemli ölçüde genişletti. Şimdi ise Alan Wake 2, Codename Condor adlı bir Control spinoff'u, Codename Heron olarak bilinen "daha büyük bütçeli bir Kontrol oyunu" ve Tencent ile ortaklık kurduğu Vanguard kod adlı hizmet tabanlı bir kooperatif çok oyunculu oyun da dahil olmak üzere aynı anda birden fazla proje üzerinde çalışıyor.

REMEDY HER YIL YENİ OYUN ÇIKARACAK

Remedy Entertainment CEO'su Tero Virtala, "Bu çok projeli modele geçiş iyi gidiyor, ancak 2022 yazında Vanguard projesi için gereken ek zamanla kısmen kanıtlandığı gibi, modelimizi uygularken bazı büyüme sancıları da hissettik" dedi.

Virtala, "Ekiplerimize, Northlight oyun motoruna ve araç setimize, destek işlevlerine ve dış gelişime yapılan yatırımlar, önümüzdeki yıllarda bir sonraki büyüme sıçramamızın kilit sağlayıcılarıdır" dedi. "2023'ten itibaren ek ücretsiz ve ücretli içerik eşliğinde yılda yeni bir oyun başlatmayı planlıyoruz." dedi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Bu, özellikle ne kadar ani olduğu göz önüne alındığında, herhangi bir önlemle ciddi bir hızlanmadır: 2012'de American Nightmare, 2016'da Quantum Break ve 2019'da Control vardı; Remedy'nin bir sonraki oyunu Alan Wake 2'nin bu yıl çıkması bekleniyor. (Alan Wake Remastered ve Crossfire X tek oyunculu hikayesi de o dönemde gerçekleşti.) Bu kolay tempodan her yıl yeni bir oyun çıkarmaya geçmek, stüdyoyu daha çok çalışmaya yöneltecektir.

Max Payne Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title