Galatasaray Yönetimi, Wesley Sneijder ile Yollarını Ayırdı

Galatasaray, Wesley Sneijder ile olan sözleşmesini feshetti. Eğer Sneijder, 3 sezon içerisinde Türkiye'de başka bir kulübe giderse, 20 milyon Euro tazminat ödeyecek.

Galatasaray Yönetimi, Wesley Sneijder ile Yollarını Ayırdı

Galatasaray yönetimi, Östersunds yenilgisi sonrasında takımda kalması tekrar gündeme gelen Wesley Sneijder ile yollarını ayırma kararı aldı. Sezon öncesi kampına alınmayan ve çalışmalarını Florya'da sürdüren Wesley Sneijder ile Galatasaray arasındaki sözleşme karşılıklı anlaşma yoluyla feshedildi.

20 MİLYON EURO ÖDEMEK ZORUNDA KALABİLİR

Galatasaray'ın KAP'a yaptığı bildirime göre, Sneijder bu sezonki garanti ücreti olan 4,5 milyon Euro'dan feraget etti. Öte yandan yapılan açıklamaya göre Sneijder, 3 sezon içinde Türkiye'de başka bir kulübe giderse 20 milyon Euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Wesley Sneijder, Galatasaray'dan geçen sezondan alacağı olan 1,7 milyon Euro'yu alacak.

Galatasaray'a 2013 yılının ocak ayında İtalya'nın Inter takımından transfer edilen 33 yaşındaki futbolcu, sarı-kırmızılı takımla 2 lig, üçer Türkiye Kupası ve Süper Kupa olmak üzere 8 kupa sevinci yaşadı.