Galatasaray, Vida İçin Dinamo Kiev'e Teklifte Bulundu

Galatasaray, Beşiktaş'ın anlaştığı Vida transferinde devreye girerek teklif yaptı. Siyah-beyazlı yöneticiler "Vida bizim için olmazsa olmaz değil." dedi.

Galatasaray, Vida İçin Dinamo Kiev'e Teklifte Bulundu

Belki de son yılların en güçlü savunma hatlarından birini oluşturan Beşiktaş, Pepe ve Medel transferlerinin ardından bir yıldız ismi daha kadrosuna katmak için düğmeye basmıştı. Ancak devreye Galatasaray girdi...

Siyah-Beyazlılar, geçen sezonun devre arasında da çok istediği Domagoj Vida için Dinamo Kiev'in kapısını bir kez daha çalmıştı. Ukrayna ekibiyle 6 ay sözleşmesi kalan Hırvat oyuncuyla her konuda anlaşma sağlayan Kartal, Dinamo Kiev'le de büyük oranda el sıkışmıştı.

UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle 1.4 milyon Euro ekside olan Beşiktaş, bu sorunu nasıl çözeceğini düşünürken; transferin hızlı ekibi Galatasaray, Vida için devreye girerek tüm planları bozdu.

BEŞİKTAŞ: VIDA BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZ DEĞİL

Stoper arayışlarını sürdüren Sarı-Kırmızılılar'ın Hırvat oyuncu için Ukrayna ekibine teklif yaptığı öğrenilirken, pazarlıkların kızışması üzerine Kartal'ın bu transferde şimdilik geri adım attığı belirtildi.

Kendi aralarında durum değerlendirmesi yapan Beşiktaşlı yöneticilerin şunları söyledikleri öğrenildi: 6 ay sözleşmesi kalan bir oyuncu için yüksek bir bonservis bedeli ödemek Beşiktaş'ın ekonomik çizgisine uymaz. Galatasaray'a giderse de gitsin. Vida bizim için olmazsa olmaz değil.

BEŞİKTAŞ BEKLEMEYE GEÇTİ

Beşiktaş'a yanıtını bir türlü iletmeyen Dinamo Kiev'in tavrından da rahatsız olan yönetim, şimdilik beklemeye geçti.