Galatasaray ile Wattenscheıd 09 Arasında Yapılan Anlaşma Tanıtıldı

Galatasaray ile Wattenscheıd 09 Arasında Yapılan Anlaşma Tanıtıldı

Almanya'nın Bochum kentindeki Wattenscheid semtinde gerçekleştirilen toplantıya, Galatasaray Kulübü'nü temsilen yönetim kurulu üyesi Ebru Köksal ve denetim kurulu üyesi Kemal Erimtan, SG Wattenscheid 09 Kulübü'nü temsilen de kulüp başkanı Christoph Jakob ve SG Wattenscheid 09 Altyapı Sorumlusu ve A2 Takımı Teknik Direktörü Engin Tuncay katıldı.

Galatasaray ile Wattenscheıd 09 Arasında Yapılan Anlaşma Tanıtıldı

Almanya'nın Bochum kentindeki Wattenscheid semtinde gerçekleştirilen toplantıya, Galatasaray Kulübü'nü temsilen yönetim kurulu üyesi Ebru Köksal ve denetim kurulu üyesi Kemal Erimtan, SG Wattenscheid 09 Kulübü'nü temsilen de kulüp başkanı Christoph Jakob ve SG Wattenscheid 09 Altyapı Sorumlusu ve A2 Takımı Teknik Direktörü Engin Tuncay katıldı. Köln Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Yakup Peker, Galatasaray'ın Almanya'daki avukatı Abdullah Emili de toplantıda yer aldı.

Daha önce planlanan sezon açılışı töreni, geçtiğimiz günlerde Kuzey Ren Westfalya Eyaleti'ni etki altına alan şiddetli fırtınadan SG Wattenscheid 09'un sahasının zarar görmesi nedeniyle sade bir toplantıya dönüştürüldü. Futbolu birlikte yaşıyoruz başlıklı toplantıda taraflar, anlaşmanın detaylarını anlattı. SG Wattenscheid 09 Kulübü başkanı Christoph Jakob, yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün değerli yöneticilerini tesislerimizde ağırlamaktan dolayı sevinçliyiz.. Galatasaray Kulübü ile başlattığımız ortak çalışma ve imzaladığımız anlaşmadan dolayı da büyük bir gurur içindeyiz dedi.


Başka bir Alman kulübü olan Kassel ile de benzer anlaşma aşamasında olduklarını açıklayan Ebru Köksal, Almanya'da bize yıllardır destek veren Galatasaray taraftarına ve burada futbolu seven ve oynamak isteyen gençlere, altyapı imkanını açarak ve Galatasaray Kulübü Futbol Okulu'nu da yine burada harekete geçirerek, büyük bir imkan tanımak için bu adımları atıyoruz. Nasil Hamit ve Halil Altıntop burada yetişmişse, neden yeni yıldızlar yetişmesin Tabii bu oyuncular sadece Galatasaray için değil, SG Wattenscheid 09 Kulübü ve başka kulüpler içinde bir şans olabilir ifadesini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın selamını SG Wattenscheid 09 Kulübü yetkililerine ileterek konuşmasına başlayan Kemal Erimtan ise, bir soru üzerine, Biz Galatasaray Kulübü olarak SG Wattenscheid 09 ile ortak haraket etme kararı aldık. Ortaklık gereği nasıl bir yardımlaşma gerekiyorsa, bunların hepsinde kulüp olarak varız ve yapacağız dedi.