Galatasaray, Arda İçin 2.5 Milyon Euro Kiralama Ücreti Verecek

Galatasaray, eski yıldızı Arda Turan'ı takıma yeniden kazandırıyor. Barcelona ile 2.5 milyon Euro'ya 1 yıllık kiralık olarak anlaşan Aslan, Arda'ya da yıllık 3.8 milyon Euro verecek.

Galatasaray, Arda İçin 2.5 Milyon Euro Kiralama Ücreti Verecek

Arda Turan, 6 yıl sonra Galatasaray'a geri dönüyor. Cimbom'dan Atletico Madrid'e Ağustos 2011'de 13 milyon Euro'ya giden, Temmuz 2015'te dünya devi Barcelona'ya bonuslarla birlikte 42 milyon Euro'ya transfer olarak ülke rekoru kıran milli yıldız, Katalan ekibinde gözden çıkarıldıktan sonra adeta boşta kaldı.

DURSUN ÖZBEK DEVREYE GİRDİ

Barcelona'da dışlanan, Atletico'ya finansal fair play cezalısı olduğu için dönemeyen, Çin kulüplerinden de teklif almayan 30 yaşındaki oyuncu için devreye önce Mircea Lucescu, ardından Dursun Özbek girdi.

MENAJERİYLE OTELDE ZİRVE

A Milli Takım'ın başına geçen Lucescu, Arda'yı bırakma kararından döndürürken "Sana ihtiyacımız var. Süreklioynayan bir takıma git" tavsiyesinde de bulundu. Daha sonra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eski kaptanlarınayeniden forma giydirmek istediklerini açıkladı ve transfer için girişimler başladı.

2.5 MİLYON EURO'YA GELECEK

Dün Point Otel'de Menajer Ahmet Bulut'la toplantı yapıldı ve Barcelona, 2.5 milyon Euro kiralama bedeliyle milli yıldıza izin verdi. Galatasaray'ın, Arda'ya yıllık 3.8 milyon Euro garanti para ödeyeceği belirtiliyor.