Funda Arar-Özge Ulusoy-Selin Demiratar-Demet Kutluay Çocukların Yardım Meleği Oldu!

Funda Arar-Özge Ulusoy-Selin Demiratar-Demet Kutluay Çocukların Yardım Meleği Oldu!

Sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek veren adL ve ünlü moda tasarımcısı Cengiz Abazoğlu, TOÇEV'in Farkında mısınız?

Funda Arar-Özge Ulusoy-Selin Demiratar-Demet Kutluay Çocukların Yardım Meleği Oldu!

Dokunuyoruz! kampanyası için birçok ünlü isimle birlikte okuma istekli çocukların eğitimi adına güçlerini birleştirdi.

Dokundukları hayatlarla ünlüler;

ÖZGE ULUSOY; Biz bu projeyle eğitim almak isteyen ama gerek ailesinin maddi durumu gerekse yaşadığı koşullar, hayat standartları dolayısıyla eğitimini tamamlayamayan, eğitimine devam edemeyen çocuklara dokunuyoruz. Eğitim bir ülkenin temel yapı taşı. Olmazsa olmazı. O yüzden de eğitim almak isteyen bütün çocuklara dokunuyoruz. Bu tişörtleri alın, siz de çocuklara el uzatın.

SELİN DEMİRATAR; Hayatın içindeki koşuşturmanın içinde etrafımızda olan bitene seyirci kalıyoruz. Bu tür projelerin farkındalık yaratması sayesinde daha geniş kitlelere ulaşılıyor. Vakıflar ve sosyal sorumluluk projeleri daha da fazlalaşmalı diye düşünüyorum. Bireysel olarak birkaç kişiye ulaşabiliyorken bu tür sosyal sorumluluk projelerinde verilen desteğin doğru yere ve milyonlarca insana dokunduğunu bilmek çok önemli. Siz de bir çocuğa dokunun. Onların hayatlarında belki küçük belki büyük ama bir şekilde çok önemli etki yaratacak.

DEMET KUTLUAY; Eğitim benim en hassas olduğum konu. Bir ülke için toplumu oluşturacak bireylerin küçük yaştan eğitim almaları o toplum için çok önemlidir. Sağlıklı, bilinçli bireyler yetiştirmek için ilkokul öncesi ve sonrası dönem, eğitim maratonunda çok önem taşıyor. Bir tişört alın bir çocuğun hayatını kurtarın, çünkü hayat eğitimle başlıyor.

FUNDA ARAR; Ben elimden geldiğince hayatlara dokunmayı istiyorum. Yaptığımız meslekten dolayı elbette ki büyük kitleler bizi izliyorlar. Bizim ağzımızdan çıkan her söz gerçekten çok önemli oluyor. O yüzden bunu olumlu şekilde yönlendirmek, faydalı işlerde kullanmak çok önemli. Bu bütün dünyada tüm sanatçılar arasında yapılıyor. Ben de elimden geldiğince hayatlara, insanlara dokunuyorum. Bundan sonraki yaşantımda sosyal sorumluluk projelerinde olmaya devam edeceğim. Bu çiçekli tişörtlerden alalım ki, çocuklarımızın yüzlerinde çiçekler açsın.

Cengiz Abazoğlu tarafından tasarlanan şık tişörtler 40 adL mağazasında ve www.adilisik.com dan satışa sunuldu. Tişörtlerin satışından elde edilecek kârın tamamı "Farkında mısınız? Dokunuyoruz!" kampanyası kapsamında TOÇEV'e bağışlanıyor. Okumak isteyen ama ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklarımıza tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren TOÇEV, 'okumak her çocuğun hakkıdır' ilkesiyle ana misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 5 çocuktan 5 milyona ulaşan TOÇEV, 17 yıldır dokunduğu yaşamlara artı değer katmaya devam ediyor.

"Biz doğru dokunmayı başardık, hayatları değiştirdik, siz de bizimle dokunmaya başlayın ve birlikte hayatları değiştirelim" çağrısıyla Cengiz Abazoğlu'nın tasarladığı tişörtler adL mağazalarında 39,90 TL'ye satışa sunuluyor. Tişörtlerin satışından sağlanacak gelir, başka çocukların hayatlarına dokunmaya da olanak sağlayacak. Siz de destek vermek isterseniz adL mağazalarından TOÇEV için tasarlanan tişörtlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Kaynak: Bültenler