Korona nedeniyle kıtlık yaşamaktan korkan Fransızlar, gıda stoklamaya başladı

Korona nedeniyle kıtlık yaşamaktan korkan Fransızlar, gıda stoklamaya başladı

24.01.2021 22:07 | Son Güncelleme: 25.01.2021 09:14

Fransa'da korona salgınının 2021 yılı boyunca süreceği endişesi nedeniyle kıtlık yaşamaktan korkan Fransızlar gıda stoklamaya başladı. En çok et ürünleri stoklanırken, önümüzdeki yazın sıcak geçeceği düşüncesiyle dondurma satışlarının da yüzde 200 arttığı belirtildi.

Bilgi Kaynakları Şirketinin (IRI) açıkladığı verilere göre, Fransızlar, kıtlık ve stokların tükeneceği endişesiyle uzun süre muhafaza edilebilen dondurulmuş gıda ve konserve satın almaya yöneldi.

PEK ÇOK ÜRÜN STOKLADILAR

Stoklanan ürünler arasında en çok tütsülenmiş balık, et, kıyma, ekmek ve donmuş sebzelerin yanı sıra dondurma da yer alıyor. Ülkede, kaz ciğeri satışları yüzde 50, tütsülenmiş balık satışları yüzde 28, şampanya satışları ise yüzde 20 arttı.

SATIŞLAR YÜZDE 200 ARTTI

Fransızların 2021 yazının çok sıcak geçeceği beklentisi nedeniyle dondurma stoklamaya yöneldikleri bildirildi. Dondurma ve dondurulmuş sebze ürünleriyle tanınan bir market zinciri, dondurma satışlarının yüzde 200 arttığı belirtildi.

Ülkede 2013'te yaşanan at eti skandalından sonra et tüketimi düşmüştü ancak Kovid-19 salgınından bu yana et satışında büyük artış gerçekleşmişti.

Korona nedeniyle kıtlık yaşamaktan korkan Fransızlar, gıda stoklamaya başladı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Alaattin Doğru

Haber Yorumları (12)
BURHAN: Fransa’da yaşıyorum , Aralık ve Ocak ayında devlet yardımlarının üstüne ekstra yardımlar ekledi . Adam şampanya ve et almışsa oturup düşünün , geri zekalı AAnadolu Ajansı . Zaten bu haberi yazanda yardım alıp biftek yerken bunu yazmıştır kesin
AYNEN: adamların depoladığına bak bizde sadece makarna un stoklamış. işte hayat standardı farkımız burda belli oluyor senin normal hayatta 1 kilo alıp yiyemediğini adam kilolarca alıp stokluyor. sonra da oturup bizi kıskanıyor.
YABANCI: Diyelimki birileri fransizlar vatan haini bilmem ne dedi geneleme yapmak her zamsn icin yanlistir ve irkciliktir icinde temiz iyi kalpl yerli yabanci kimselerde var yerli yabanci muslumanlarda var avrupalilar hain falan dediginizde kendi milletinizede demiş oluyorsunuz Almanya hollanda Fransa belcika en cok turke ev sahipligi yapmaktadır genelleme dogru değildir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title