Foseptik Facialarına Yenisi Eklendi

Foseptik Facialarına Yenisi Eklendi

Bursa'da Annesinin Temizlik İçin Geldiği İşyerinin Yakınlarında Bulunan Bir Hurda Deposundaki Bahçede Oynadığı Sırada Fosseptik Çukuruna Düşen 5 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti.

Foseptik Facialarına Yenisi Eklendi

Bursa'da annesinin temizlik için geldiği işyerinin yakınlarında bulunan bir hurda deposundaki bahçede oynadığı sırada fosseptik çukuruna düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Samsun'un Havza ilçesinden 2 ay önce Bursa'ya göç eden aileden çiçekçilik yaparak geçimini sağlayan Ali Kılıç'ın (32) eşi İkbal Kılıç (28), temizlik için öğle saatlerinde hurdacılar sitesindeki Mehmet Murat D.'ye ait hurda ayrımı yapılan işyerine geldi. Bakacak kimsesi olmadığı için 5 yaşındaki oğlu Muhammet'i de yanında getiren İkbal Kılıç işyerinde temizliğe başlarken, küçük çocuk ise işyerinin bahçesinde oynamaya başladı. Bu sırada üzerinde kapak bulunmayan ve çevresinde önlem alınmadığı iddia edilen işyerine ait fosseptik çukuruna düşen küçük çocuk, akşam saatlerinde hurda ayrıştırmak için işyerine gelen işçilerden Abuzer Güzel tarafından farkedildi. Temizlik için geldiği işyerinde oğlunun cesediyle karşılayan anne İkbal ve haber verilince olay yerine gelen baba Ali Kılıç ise gözyaşlarına boğuldu.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı tarafından incelenen Muhammet Kılıç'ın cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(UU-OK-OK-Y)