Ahmet Şık, Akın Atalay ve Murat Sabuncu İçin 15 Yıla Kadar Hapis İstendi - Haberler
Haberi Paylaş

Ahmet Şık, Akın Atalay ve Murat Sabuncu İçin 15 Yıla Kadar Hapis İstendi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Cumhuriyet gazetesi davasında savcı mütalaasını açıkladı. Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve Akın Atalay için 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep edildi.

Cumhuriyet gazetesi davasının 7. duruşması Silivri Cezaevi'nin karşısındaki duruşma salonunda görüldü. İcra Kurulu Başkanı ve gazetenin avukatı Akın Atalay'ın 502 gündür tutuklu bulunduğu dava kapsamında bir önceki duruşmanın ara kararına istinaden savcı Hacı Hasan Bölükbaşı'nın esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

13 SANIĞA HAPİS İSTEMİ

Savcı, aralarında Akın Atalay, Ahmet Şık, Murat Sabuncu'nun da bulunduğu 13 sanığın "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım suçundan" 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti.

Geçtiğimiz hafta Ahmet Şık ve Murat Sabuncu tahliye edilmişti.

CHP'Lİ VEKİLLER SİLİVRİ'DE

Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi CHP'li milletvekilleri basın açıklaması yaptı. CHP'li vekiller adına açıklama yapan Tuncay Özkan, "Cumhuriyet gazetesi davasından yargılanmakta olan Akın arkadaşımızın da diğer arkadaşlarımız gibi özgürlüğe, ailesine, Türkiye'ye, gazetesine kavuşturulmasını bekliyoruz. Bu davadan beklentimiz özgürlüktür" dedi.

Ahmet Şık, Akın Atalay ve Murat Sabuncu İçin 15 Yıla Kadar Hapis İstendi

Ahmet Şık, Akın Atalay ve Murat Sabuncu İçin 15 Yıla Kadar Hapis İstendi
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title