Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Lütfü Bayraktar Seçildi

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Lütfü Bayraktar Seçildi

Fiskobirlik'in 69. Genel Kurulu'nda Başkanlığa Seçilen Lütfü Bayraktar, Çok Zor Bir İşi Üstlendiklerini Dile Getirerek, "Genel Kurul, Bize Bu Devasa Kuruma Hizmetkar Olmamız İçin Destek ve Yetki Verdi. Bunun Farkındayım" Diye Konuştu.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Lütfü Bayraktar Seçildi

FİSKOBİRLİK'in 69. Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Lütfü Bayraktar, çok zor bir işi üstlendiklerini dile getirerek, "Genel kurul, bize bu devasa kuruma hizmetkar olmamız için destek ve yetki verdi. Bunun farkındayım" diye konuştu.

Birliğin Giresun'daki Eğitim ve Sosyal Tesisleri'nde yapılan 69. Olağan Genel Kurulu'nda, 2006-2007 iş yılı çalışma dönemine ait yönetim ve denetim kurulu raporları, bilanço ve gelir-gider hesapları ile 2007-2008 iş yılı çalışma programı görüşülerek kabul edildi. Genel kurulda ayrıca Cumayeri'nde birliğe arsa alınması; Beşikdüzü, Fatsa, Ünye ve Sürmene kooperatiflerine ait olan 6 gayrimenkulun satışları da kabul edilerek karara bağlandı.

Genel kurulda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yönetim ve denetleme kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimlerine geçildi. Seçimlerde mevcut yönetim kurulu başkanı Yaşar Pamuk ile Lütfü Bayraktar başkanlığındaki 2 liste yarıştı. Birliğe bağlı 50 kooperatifin 430 delegesinden genel kurula katılan 394'ünün oy kullandığı seçimde, 213 delegenin oyunu alan Lütfü Bayraktar FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Mevcut yönetim kurulu başkanı Yaşar Pamuk'un listesi ise 171 oy aldı. Seçimde 10

oy ise geçersiz sayıldı.

Seçimin ardından konuşan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, kendisine destek olan ve olmayan tüm delegelere teşekkür etti. Bayraktar, çok önemli bir dönemde, çok zor bir işi üstlendiklerini kaydederek, "Biz buraya yönetim kurulu başkanı olarak gelmedik. Bu genel kurul, bize bu devasa kuruma hizmetkar ol diye destek ve yetki verdi. Bunun farkındayım" dedi.

FİSKOBİRLİK'in sorunlarının hemen çözümünün mümkün olmadığına dikkat çeken Bayraktar, "Seçimi kazanmak önemli. Ancak, sevincimiz, sorumluluğumuzun üzerine çıkmayacak. Ateşten bir gömlek giydiğimizi biliyoruz. Bilinmelidir ki FİSKOBİRLİK şu anda emin ellerde" diye konuştu.

Lütfü Bayraktar başkanlığında oluşan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu'nda Ömer Hıdır, Sıtkı Şarman ve Mustafa Çam yer aldı.

(AÇ-MU-OK-Y)

Kaynak: İHA