Fısıchella'dan İstanbul Pistine Övgü

Fısıchella'dan İstanbul Pistine Övgü

Formula 1 Petrol Ofisi Grand Prix'si Öncesinde, Ing Renault F 1 Takımı Pilotları, İstanbul'da Basın Toplantısı Düzenledi.

Fısıchella'dan İstanbul Pistine Övgü

Formula 1 Petrol Ofisi Grand Prix'si öncesinde, ING Renault F 1 takımı pilotları, İstanbul'da basın toplantısı düzenledi.

Kuruçeşme'deki Lesottomans'ta düzenlenen basın toplantısına, pilotlar Giancarlo Fisichella, Heikki Kovalainen ile test pilotu Nelson Piquet JR tekneyle geldiler.

Fisichella, Türkiye'ye birkaç kez geldiğini ve geçen yıl yarışı 6. bitirdiğini hatırlatarak, ''İstanbul pisti, Formula 1'in en güzel pistlerinden biri. Zorlu bir pist. Özellikle 8. viraj pilotları çok zorluyor'' dedi.

Fisichella, çok iyi bir kondisyona sahip olduğunu ve yarışı heyecanla beklediğini söyledi.

Dün gece yapılan futbol maçında da forma giyen Fisichella, futbol oynamayı çok sevdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Futbol oynamak benim için çok hoş. En sevdiğim hobim. F 1 pilotu olmak istiyordum ve birkaç yıl daha devam edeceğim. İtalyan futbolcu Totti'yi iyi tanıyorum. Roma takımını ve Türkiye'de Galatasaray takımını çok seviyorum, çünkü aynı renklere sahipler.''

Fisichella, Renault takımında 1 yıl daha kalmak istediğini vurgulayarak, ''Devam etmezsem, başka takımlara bakacağım. Başka seçeneklerim de var'' diye konuştu.

Heikki Kovalainen de yarış öncesi iyi durumda olduklarını belirterek, ''Yılın başındaki sorunlarımızı hallettik. İlk 4'e girmeye çalışıyoruz. Bu hafta sonu 5'inci de 10'uncu da olabiliriz. Gerçekçi olmak lazım, çok iyi takımlar var. Bizim motorumuz, en iyi motorlardan biri. Rüzgar tünelimizde sorunlarımız vardı, şu anda onlar da iyi'' dedi.

Test pilotu Nelson Piquet JR ise şansı olmayan bir takımda yarışmak istemediğini, gideceği takımın, iyi puan alan bir takım olması gerektiğini söyledi.

Basın toplantısının sonunda Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, pilotlara Türk motifleri işlenmiş tabak armağan etti.

Kaynak: AA