FINDIK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ HABERLERİ

Fındık Araştırma Enstitüsü Haberleri

Fındık Araştırma Enstitüsü haber, Fındık Araştırma Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fındık Araştırma Enstitüsü - 28.01.2021
Fındık Araştırma Enstitüsü'nde geçen yıl 10 bin 680 meyve fidanı üretildi
Fındık Araştırma Enstitüsü, araştırma projelerinin yanında 10 bin 680 meyve fidanı üretimi ile 7 bin 379 toprak ve yaprak analizi yaparak üreticilere hizmet verdi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 12.11.2020
SUBÜ'lü akademisyenlerden fındıkta verim ve kaliteyi arttıracak çalışmalar
Fındık Araştırma Enstitüsü'nde fındıkla ilgili ıslah ve yetiştirme tekniklerine yönelik olarak 15 yıl boyunca projelerde görev aldığını belirten SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 30.09.2020
Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar Açıklaması
Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar, fındıkta gübrelemenin verim ve kaliteyi artıran en önemli unsurlardan biri olduğunun unutulmamasını istedi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 16.09.2020
Fındık zuruflarının organik ürün haline dönüştürülmesi önerisi
Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar, fındık zurufunun, kompost yapılarak fındık bahçelerinde organik gübre olarak kullanılabileceğini bildirdi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 12.07.2020
Giresun'da fındık rekoltesi tahmin çalışmaları tamamlandı
Angın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdürlük koordinasyonunda, Giresun Üniversitesi, Giresun Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Giresun Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla rekolte tespit komisyonu kurulduğunu belirtti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 11.07.2020
Samsun'da 80 bin ton fındık rekoltesi bekleniyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü, Karadeniz İhracatçılar Birliği, FİSKOBİRLİK, ziraat odası, ticaret borsası, ticaret ve sanayi odası, Ulusal Fındık Konseyi ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi temsilcilerinin yer aldığı komisyon, fındık rekoltesini 80 bin ton olarak tahmin etti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 02.07.2020
Giresun'da fındıkta 2020 ürünü rekolte tespit çalışmaları başladı
Giresun Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, 2020 yılı fındık rekoltesi tespit çalışmalarına başlandığını söyledi. Angın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdürlükleri koordinesinde Giresun Üniversitesi, Giresun Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Giresun Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin katıldığı rekolte tespit komisyonunun kurulduğunu belirtti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 01.07.2020
Fındıkta rekolte tespit çalışmaları başladı
Öte yandan söz konusu komisyonda Tarım ve Orman Bakanlığı Trabzon İl Müdürlüğü, Trabzon Ticaret Borsası, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, FİSKOBİRLİK, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, TZOB ve TMO Trabzon Şube Müdürlüğünün temsilcilerinin yer aldığı bildirildi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 01.07.2020
Trabzon'da fındıkta rekolte tespitine başlandı
Sahil, orta ve yüksek kesimlerde örnekleme yöntemiyle rekolte tespiti yapmaya başlayan komisyonun, 8 Temmuz'a kadar sahada çalışmalarını sürdüreceği ifade edilen açıklamada, komisyonda Tarım ve Orman Bakanlığı Trabzon İl Müdürlüğü, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, FİSKOBİRLİK, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, TZOB ve TMO Trabzon Şube Müdürlüğünün temsilcilerinin yer aldığı kaydedildi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 30.06.2020
Fındıkta 2020 rekoltesi belirleniyor
Yapılacak çalışmanın ardından hazırlanacak raporun Bakanlığa gönderileceğini bildiren Yılmaz, rekolte belirleme komisyonunda yer alan ve süreci hassasiyetle sürdüren ihracatçı birlikleri, ziraat odaları, oda ve borsa, TMO, üniversite ve Fındık Araştırma Enstitüsü yetkilerine de teşekkür etti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 16.03.2020
Giresun'da fındık üreticilerine zirai don uyarısı
Fındık Araştırma Enstitüsü, fındık üreticilerini zirai dona karşı uyardı.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 21.02.2020
Giresun'un fındık ezmesi coğrafi işaret aldı
Geleneksel ve yöresel ürünlerin coğrafi işaret alarak ekonomik değere dönüştürülmesinin Giresun'un kalkınmasına katkı sağlayacağını belirten Öztürk, "FİSKOBİRLİK, Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi ve Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen çalışmalar ile Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, Giresun Fındık Ezmesi coğrafi işaret alarak tescillenmiştir.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 31.12.2019
TTB üyeleri Giresun'daki Doku Kültürü Laboratuvarı'nı ziyaret etti
TTB'den yapılan yazılı açıklamada, TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan'ın beraberindeki üyelerle, Giresun'da Fındık Araştırma Enstitüsü (FAE) bünyesinde kurulan Doku Kültürü Laboratuvarı'nı ziyaret ettiği belirtildi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 14.11.2019
Giresun Üniversitesi "Fındık ve Rekreasyon" konusunda ihtisaslaşmak istiyor
Akademik birimleri Güre ve eski Seka kağıt fabrikasının arazisinde toplamak istediklerini kaydeden Can, şöyle konuştu: "Güre yerleşkesini ıslah etmek, büyütmek ve geliştirmek gerekiyor. Bu bağlamda yanı başımızda FİSKOBİRLİK'in tesisi var. 64 dönüm burası. Birlik yetkilileri ile görüşüyoruz ve belli bir noktaya geldi. Fen, sosyal ile mühendislik bilimlerini burada toplamayı düşünüyoruz. Sağlıkla ilgili birimleri de Aksu Mahallesi'ndeki eski kağıt fabrikası arazisinde toplamak istiyoruz. Eğitim araştırma hastanesi burada yapılıyor. Tıp, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerimizin binalarını buraya yaparak bölge sağlık kampüsü haline getirilecek." Can, "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi" kapsamında üniversite teması olarak "Fındık ve Rekreasyon" konusunda YÖK'e başvurduklarını ifade ederek, "FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü Giresun'da. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Fındık Araştırma Enstitüsü Giresun'da.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 15.10.2019
Dünya Kadın Çiftçiler Günü
Etkinliğe İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşaviri Bülent Uyanık, Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdullah Şahin ve kadın çiftçiler katıldı.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 15.10.2019
"Fındık Okulu: Değişim İçin Eğitim, Fındık İçin Kadın" Projesi
Fındık Araştırma Enstitüsünce (FAE) "Fındık Okulu: Değişim İçin Eğitim, Fındık İçin Kadın" projesi kapsamında kadın üreticilere fındık tarımı ve sosyal konularda eğitimler verilecek.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 19.09.2019
"Giresun kalite fındık" logolu ürünlerin yetki belgesine yoğun ilgi
Bir süre önce de Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi ve Fındık Araştırma Enstitüsü ile ortak yürütülen çalışma sonucu Giresun "sivri" ve "kalınkara" fındık çeşitlerinin de coğrafi işaret tescillerinin yapıldığını ifade eden Bayraktar, bu çalışmayla Giresun'a özgü fındık çeşitlerinin güvence altına alındığını vurguladı.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 27.08.2019
"Kahramanmaraş'ın Karadenizi"nde fındık hasadı
Bölgede fındık tarımının geliştirilmesi için Kahramanmaraş Valiliği koordinesinde çalışma yürüten İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsünden de destek alıyor.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 22.08.2019
Kahramanmaraşlı fındık üreticilerine eğitim
Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesindeki fındık üretiminde verimin artırılabilmesi amacıyla üreticilere eğitim verildi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 14.07.2019
Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı
Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, haziran ayının son haftası itibarıyla FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Fındık Araştırma Enstitüsü, ziraat odaları, ticaret borsaları ve bazı ilgili kurumların temsilcileri ile sürdürülen fındıkta rekolte belirleme çalışmasının tüm illerde tamamlandığını belirtti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 11.07.2019
Giresun "sivri" ve "kalınkara" fındık çeşitlerine coğrafi işaret verildi
Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi ve Fındık Araştırma Enstitüsü ile ortak yürütülen çalışmayla Giresun "sivri" ve "kalınkara" fındık çeşitlerinin de coğrafi işaret tescillerinin yapıldığını vurgulayan Bayraktar, bu çalışmayla fındık çeşitlerinin güvence altına alındığını kaydetti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 10.07.2019
Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde Giresun Üniversitesi, Giresun Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Giresun Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumlardan oluşan rekolte tespit komisyonu kuruldu.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 03.07.2019
Fındıkta rekolte çalışması titizlikle sürdürülüyor
Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdürlükleri koordinesinde Ordu Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Altınordu Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla rekolte tespit komisyonu kurulduğunu belirtti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 03.07.2019
Fındık tarımı yapan kadınlara eğitim verilecek
Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar, yaptığı yazılı açıklamada, kadınların teknik ve ekolojik bilgilerini artırmanın yanı sıra fındıkta verim ve kaliteyi yükseltmek amacıyla Yavuz Gıda işbirliğiyle "Kadınız, Eğitimliyiz, Fındıkta Lideriz" projesinin hayata geçirildiğini belirtti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 01.07.2019
Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları başladı
Angın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdürlükleri koordinesinde Giresun Üniversitesi, Giresun Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Giresun Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin katıldığı rekolte tespit komisyonunun kurulduğunu bildirdi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 20.03.2019
Fındıkta 1 Milyar Dolara Yakın Gelir Kaybı Söz Konusu Olabilir"
Büyük bir seferberlik başlatılması planlandı Verilen bilgiye göre, fındık üretiminde verim ve kalitenin artırılmasını teminen daha önce KFMİB ve İFMİB tarafından çok sayıda Ar-Ge projesi hayata geçirildi. Söz konusu projeler kapsamında Tarım İl Müdürlükleri ile iş birliği yapılarak, çiftçilere; budama, bahçelerin gençleştirilmesi, hastalık ve zararlılar ile mücadele konusunda yerinde eğitimler verildi. Öte yandan TÜBİTAK, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bölge üniversiteleri tarafından yürütülen bilimsel projelere destek sağlandı.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 04.02.2019
Odü'den Fındık Bahçelerinin Yenilenmesine Bilimsel Destek
Projenin koordinatörlüğünü ODÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İslam yapıyor. ODÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Giresun Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim elemanlarının yer aldığı proje Fındık Araştırma Enstitüsü, Tarım ve Orman Müdürlükleri ve Fiskobirlik paydaşları ile yürütülüyor.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 23.11.2018
Giresun Ziraat Odasının Yeni Binası Açıldı
Fındıkta verimin artırılması gerektiğine değinen Sarıfakıoğulları, şunları kaydetti: "Dönüm başına alınan verim miktarını artırmamız gerekiyor. Elbette fiyat önemli ama miktarın da artırılması gerekiyor. Bizler, Ziraat Odası, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Fındık Araştırma Enstitüsü iş birliğinde verimi artırmak için çalışmaları sürdüreceğiz.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 05.11.2018
Giresun Tombul Fındığına Coğrafi İşaret İçin AB Komisyonuna Başvuruldu
Ürünün Türkiye dışında, özellikle Avrupa ülkelerinde marka değerinin korunması ve artırılmasını sağlamak adına Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi ve Fındık Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa Giresun tombul fındığının AB tarafından coğrafi işaretli ürün olarak tescili için çalışma yürüttüklerini belirten Bayraktar, bunun için AB Komisyonuna başvuruda bulunduklarını ifade etti.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 02.08.2018
Samsun'da Tahmini Fındık Rekoltesi Belirlendi
Arazide yapılan çalışmalara, komisyonda görevli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü, Karadeniz İhracatçılar Birliği, FİSKOBİRLİK teknik elemanları ile Ziraat Odaları, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ulusal Fındık Konseyi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi temsilcilerinin katılımları sağlandı.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 20.07.2018
Fındık Araştırma Enstitüsünden Erken Hasat Uyarısı
Fındık Araştırma Enstitüsü (FAE) Müdürü Aysun Akar, üreticilere, fındıkta yüksek meyve kalitesi ve randıman için hasadın zamanında yapılması uyarısında bulundu.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 10.07.2018
Fındıkta Rekolte Tespit Çalışması Tamamlandı
Soydan, 10 gün boyunca 100'ün üzerinde farklı noktada çalışma yürüten komisyon üyeleri, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Fındık Araştırma Enstitüsü, ziraat odası il temsilcileri ve Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Fındık Araştırma Enstitüsü - 06.07.2018
Fındıkta Rekolte Tahmin Çalışması Sona Erdi
Rekolte Tespit Komisyonu'nun, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün başkanlığında oluşturulduğu işaret edilen açıklamada, komisyonda Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü, Toprak Mahsulleri Ofisi, Ziraat Odalarını temsilen Arsin Ziraat Odası, Trabzon Ticaret Borsası, Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, Ekonomi Bakanlığı ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğinin teknik elemanlarının yer aldığı kaydedildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fındık Araştırma Enstitüsü Haberleri | Fındık Araştırma Enstitüsü Haber - Haberler - Fındık Araştırma Enstitüsü haberleri, son dakika fındık araştırma enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! Fındıkları dondan koruyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 08:47:31. #1.15#
title