Fidanlıklara "Söküm Makinesi" Dopingi

Orman Bölge Müdürlüğü Köprüköy, Ceyhan ve Osmaniye fidanlıklarında kullanılmak üzere 'Fidan Söküm Makinesi' aldı.

Fidanlıklara

Orman Bölge Müdürlüğü Köprüköy, Ceyhan ve Osmaniye fidanlıklarında kullanılmak üzere 'Fidan Söküm Makinesi' aldı. Köprüköy fidanlığında incelemelerde bulunmak üzere fidanlığı ziyaret eden Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, fidan söküm makinesinin anahtarını Fidanlık Müdürü Ali Kişi'ye teslim etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Acer, "2014 yılı sonuna kadar fidanlıklarımızda modernizasyon hedefimize ulaşmaya çalışacağız, Türkiye'de çok az sayıda fidanlıkta bulunan repikajlı fidan söküm makinesi, fidanlıklarımızın uluslararası standartlara ulaşması açısından son derece önemli bir yatırımdır, hayırlı olsun" dedi. Fidanlık Müdürü Kişi ise, "Bu makine ile işçilik maliyetlerimiz düşecek, repikajlı fidanlarımızın daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde sökülmesi, yüklenmesi ve piyasaya sunulması sağlanacaktır" dedi.

Dünyada kullanılan örneklerinin en iyisi olan'Fidan Söküm Makinesi' ile Fidanlık Müdürlüğü'ne bağlı Köprüköy, Ceyhan ve Osmaniye fidanlıklarında, repikajlı fidanların sökülmesi ve yüklenmesinin daha ekonomik ve sağlıklı olacağı üretilen fidanların kalitesinin artacağı bildirildi. - ADANA