Fetih Suresi Haberleri

Fetih Suresi haber, Fetih Suresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fetih Suresi - 5.8.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş radyo programında soruları yanıtladı Açıklaması
İbadete açılmasının ardından camide Fetih suresi ilk okunduğunda kendilerini tutamadıklarını belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti: "Bu, Allah'ın bir lütfuydu.
Fetih Suresi - 26.7.2020
GÜNDEM / 26 Temmuz Pazar
(Jerez/15.00) ÖZEL HABER 1- Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne atanan din görevlileri, duygularını AA'ya anlattı Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın: "Bu vazifeyi Allah'ın yardımıyla, milletimizin duasıyla inşallah en güzel vech ile yapmaya çalışacağız. Gerçekten şerefli ve ağır bir yük omuzlarımızda" "İçimden belki bir dua olarak geçirmişimdir, Rabbim bize nasip ederse böyle bir şeyi ama bir hayaldi ve elhamdülillah gerçekleşti. Çok memnun ve mutluyum" Ayasofya-i Kebir Camii imamlarından Ferruh Muştuer: "Hep hayalimizdi. 29 Mayıs'ta fetih kutlamaları gününde burada Fetih Suresi okundu, o da bize nasip oldu.
Fetih Suresi - 24.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde namaz öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde namaz öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde açılış programı başladı İSTANBUL - 86 yıl aradan sonra kılınacak Cuma namazıyla yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde namaz öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti okunuyor. 86 yıl aradan sonra kılınacak Cuma namazıyla yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde açılış programı başladı. Sabah saat 10.00'da sala ve tekbirlerle başlayan programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti okunuyor. Türkiye'nin seçkin hafızları, ilk olarak birinci cüzü okurken, ardından Kehf Suresi, Meryem Suresi, Yasin Suresi, Fetih Suresi ile kısa surelerden olan İhlas, Felak ve Nas Sureleri okunacak.
Fetih Suresi - 24.7.2020
Son Dakika | Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde dua programı başladı
Fetih Suresi, sela, kısa sureler, Fatiha ve Bakara surelerinin okunacağı program, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duasıyla son bulacak.
Fetih Suresi - 23.7.2020
ÖNDER, açılışta Ayasofya baskılı maskeler dağıtacak
Derneğin açıklamasında ÖNDER'in daha önce de "Ayasofya için 100 bin Fetih Suresi" etkinliğini organize ettiği ve bu kapsamda tüm Türkiye'de Ayasofya için Fetih Suresi'nin okunduğu ve dualar edildiği belirtildi.
Fetih Suresi - 23.7.2020
Son dakika haberi! Ayasofya'nın ibadete açılması
Bir emaneti üstlendikleri bilinciyle sorumluluklarının ağır olduğunun farkında olduklarını ifade eden Özkan, şunları söyledi: "Bir o kadar da huzurlu ve mutluyuz. Okuduğumuz binlerce Fetih Sureleriyle birlikte bugün burada şükrümüzü eda ediyoruz. Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethettiğinde ilk uğrak yeri, Rabbine şükretmek için gelip secdeye kapandığı mabetti. Fetihten 3 gün sonra 1 Haziran 1453'te de ilk cuma namazını burada eda etmişti. Medeniyetimizin başkenti İstanbul'daki bu tarihi mabet, Müslümanlar kadar Hıristiyanların, ülkemiz vatandaşları kadar dünyanın yakından ilgilendiği bir mekan. UNESCO dünya mirası listesine de alınan Ayasofya, tam 481 yıl cami olarak hizmet verdi. Fatih'in emanetinin 1934 yılındaki Bakanlar Kurulu kararıyla müzeye çevrilmesi sadece Türkiye'nin değil tüm dünya Müslümanlarının da boynunu bükük bıraktı." "Bizleri ulu mabede kavuşturan Allah'a şükrediyoruz" Yıllarca ecdat yadigarının asli hüviyetini kazanması ve mahzun Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi için dua ettiklerini anlatan Özkan: "86 yıllık ayrılıktan sonra bizleri ulu mabede kavuşturan Allah'a şükrediyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in ilk cuma namazını kıldığı gibi bizler de 24 Temmuz'da cuma namazında Ayasofya'da olacağız. Bu güzel haberi aldığımızdan beri ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesinde binlerce Fetih Suresi okuyarak dualar etmeye başladık.
Fetih Suresi - 23.7.2020
Ayasofya Cami-i Şerifi, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle açılacak
Türkiye'nin seçkin hafızları, ilk olarak birinci cüzü okuyacak, ardından Kehf Suresi, Meryem Suresi, Yasin Suresi, Fetih Suresi ile kısa surelerden İhlas, Felak ve Nas'ı tilavet edecek.
Fetih Suresi - 22.7.2020
Son dakika haber... İSTANBUL-BEYAZIT MEYDANI'NDA AYASOFYA İÇİN FETİH SURESİ OKUNDU
Son dakika haberlerine göre Beyazıt Meydanı'nda Önder İmam Hatipliler Derneği üyeleri, Ayasofya'nın 86 yıl sonra ibadete açılması nedeniyle 81 ilde eş zamanlı olarak 100 bin Fetih Suresi okuma programı düzenledi.
Fetih Suresi - 18.7.2020
AK Parti'li Dağ: "Pandemi sürecinden sonra Türkiye ciddi anlamda yol alacak"
Ayasofya tartışma konusu olduğundan bu yana 3-4 defa anket yaptıklarını vurgulayan Dağ, "29 Mayıs günü Ayasofya'da Fetih suresi okuttuk.
Fetih Suresi - 16.7.2020
15 TEMMUZ ÖZEL BÜLTENİ
MİNARELERDEN SELA OKUNDU 15 Temmuz 2016'da saat 00.13'de okunan selayı anmak adına yine saat 00.13'te tüm camilerden sela okundu. İzmir'in Konak ilçesindeki Yalı Camii'nde ise, müezzin selayı okurken, yanındaki kişiler de Türk Bayrağı'nı dalgalandırdı. Selanın okunmasının ardından, sahneye çıkan imamlar, Fetih Suresi'ni de okudu.
Fetih Suresi - 4.7.2020
Ayasofya tartışması: Rus Ortodoks Kilisesi Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi fikrini 'Orta Çağ'a...
Ayasofya'da, İstanbul'un fethinin yıldönümü kutlamaları kapsamında 29 Mayıs'ta Fetih Suresi'nin okunmasından sonra Ayasofya'nın tekrar ibadete açılması tartışmaları yeniden alevlenmişti.
Fetih Suresi - 29.6.2020
Yesevi Alperenler Derneği'nden Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusu
Suç duyurusu dilekçesini savcılığa sunduktan sonra adliye önünde açıklama yapan Yesevi Alperenler Derneği Başkanı Kürşat Mican, Yanardağ'ın daha önce Ayasofya'da Fetih Suresi okunduğunda sarf ettiği sözlerin de kabul edilemeyeceğini kaydederek, şunları söyledi: "Merdan Yanardağ, geçtiğimiz günlerde Abdülhamid Han Hazretleri hakkında 'emperyalist uşağı' ve buna benzer aşağılayıcı ifadeler kullanmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fetih Suresi Haberleri | Fetih Suresi Haber - Haberler - Fetih Suresi haberleri, son dakika fetih suresi haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'un mührü 'Süleymaniye Külliyesi' 463 yaşında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 18:26:10. #1.15#
title