Felsefenin Duayen İsmi 80 Yaşında - Haberler
Haberi Paylaş

Felsefenin Duayen İsmi 80 Yaşında

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Felsefenin Duayen İsmi 80 Yaşında

GEÇTİĞİMİZ günlerde düzenlenen 35'inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın "Onur Yazarı" olan, insan hakları eğitimi ve ihlallerine karşı verdiği örnek mücadeleyle anılan ve UNESCO kürsüsü sahibi, Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr.

GEÇTİĞİMİZ günlerde düzenlenen 35'inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın "Onur Yazarı" olan, insan hakları eğitimi ve ihlallerine karşı verdiği örnek mücadeleyle anılan ve UNESCO kürsüsü sahibi, Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. İoanna Kuçuradi 80'inci yaşını kutladı.

Maltepe Üniversitesi'nin Kuçuradi onuruna, Marmara Eğitim Köyü'nde düzenlediği etkinlik Rektör Şahin Karasar'ın açış konuşması ve Oktay Yalın tarafından yapılan "Başkaldırıdan Felsefeye: İoanna Kuçuradi Belgeseli"nin gösterimiyle başladı. Rektör Yardımcısı Betül Çotuksöken'in yönettiği "Dostlarının Gözüyle İoanna Kuçuradi" başlıklı oturumda ise Kuçurdi'nin sınıf arkadaşı Tüten Anğ ve öğrencisi Yusuf Örnek yer aldı. Anğ, "Felsefesi, yüz yüze geldiğimiz sorunlara ışık tutmak olan Kuçuradi ile dost olmak bir şans" derken etkinlik "İoanna Kuçuradi'nin Düşünce Dünyası" başlıklı oturumla sona erdi.

- İstanbul

Felsefenin Duayen İsmi 80 Yaşında

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title