FAYSAL SOYSAL HABERLERİ

Faysal Soysal haber, Faysal Soysal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faysal Soysal

Faysal Soysal

Doğum Yeri Batman / Türkiye
Doğum Tarihi 24.10.1979

Faysal Soysal Kimdir ?

Faysal Soysal (d. 24 Ekim 1979, Batman) Kürt asıllı Türk yönetmen, şair ve çevirmen. Lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Soysal, 1998'de girdiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki tıp eğitimini yarıda bıraktı ve 2003 yılında Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Van 100.Yıl Üniversitesi'nde "Yeni Türk Edebiyatı" alanında yüksek lisans yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Faysal Soysal - 19.04.2021
"Ceviz Ağacı" 6. Bremen Film Festivali'nde "En İyi Edebiyat Filmi" ödülünü aldı
Senaristliğini ve yönetmenliğini Faysal Soysal'ın yaptığı Ceviz Ağacı filmi, 6.Bremen Film Festivali'nde "En iyi Edebiyat Filmi" ödülüne değer bulundu.
Faysal Soysal - 18.01.2021
Sivas'ta "Anadolu'da Kadın" temalı kısa film senaryo yarışması
Yönetmen Faysal Soysal'ın da yer aldığı jürinin değerlendirmeleri sonucu ödüle layık görülen ilk üç eserden birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye ise 5 bin lira ödül verilecek.
Faysal Soysal - 13.12.2020
Yönetmen Atalay Taşdiken Dostluk Kısa Film Festivali kapsamında söyleşiye katıldı Açıklaması
Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu festivalin direktörü Faysal Soysal'ın sorularını yanıtlayan Taşdiken, izleyicilere sektördeki tecrübelerini aktardı.
Faysal Soysal - 19.11.2020
3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali çevrim içi yapılacak
Türkiye'de ilk kez gösterime girecek filmlerin de yer aldığı festivalin tanıtım toplantısı, Festival Genel Koordinatörü Mehmet Lütfi Şen ve Festival Başkanı Faysal Soysal'ın katılımıyla Akademi Beyoğlu'nda yapıldı.
Faysal Soysal - 26.10.2020
3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nin ana jürisi belli oldu
Direktörlüğünü Faysal Soysal'ın, genel koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen'in üstlendiği festival, 6 Aralık'ta sona erecek.
Faysal Soysal - 15.10.2020
3. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali Afiş Tasarım Yarışması sonuçlandı
Yarışmaya katılan eserler, Grafik Tasarım Sanatçısı Abdüsselam Ferşatoğlu, Festival Genel Koordinatörü Mehmet Lütfi Şen, Festival Başkanı Faysal Soysal, Yönetmenler Ramazan Kılıç, Nihal Şen ve Sosyal Medya Danışmanı Uğur Topal tarafından değerlendirildi.
Faysal Soysal - 24.09.2020
Son dakika haberleri... TRT ortak yapımları ulusal ve uluslararası festivallerde başarı kazanıyor
14-20 Eylül 2020'de düzenlenen 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Fatih Özcan'ın "Mavzer" filmi 3, Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı" filmi ise 2 ödül kazandı.
Faysal Soysal - 14.09.2020
Dijital olarak izleyiciyle buluşacak üç kentin film festivali başladı
Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde sunulan Umut Evirgen'in "Ben Bir Denizim", Leyla Yılmaz'ın "Bilmemek", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Hacı Orman'ın "Körleşme", Gökçin Dokumacı'nın "Kuyudaki Taş", Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız", Anıl Gelberi'nin "Plaza", Barış Hancıoğulları'nın "Yeniden Leyla" filmleri, festivalde izlenebilecek.
Faysal Soysal - 08.09.2020
Üç kentin film festivalinden Kovid-19 dayanışması
Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde sunulan Umut Evirgen'in "Ben Bir Denizim", Leyla Yılmaz'ın "Bilmemek", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Hacı Orman'ın "Körleşme", Gökçin Dokumacı'nın "Kuyudaki Taş", Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız", Anıl Gelberi'nin "Plaza", Barış Hancıoğulları'nın "Yeniden Leyla" filmleri, festivalde izlenebilecek.
Faysal Soysal - 03.09.2020
"Altın Koza"da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri belirlendi
Festivalde, yönetmen Anıl Gelberi'nin "Plaza", Barış Hancıoğulları'nın "Yeniden Leyla", Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız", Fatih Özcan'ın "Mavzer", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Gökçin Dokumacı'nın "Kuyudaki Taş", Hacı Orman'ın "Körleşme", Leyla Yılmaz'ın "Bilmemek", Onur Ünlü'nün "Topal Şükran'ın Maceraları" ve Umut Evirgen'in "Ben Bir Denizim" filmleri, bu kategoride yarışmaya hak kazandı.
Faysal Soysal - 11.08.2020
Dostluk Kısa Film Festivali bu yıl Yunus Emre anısına düzenleniyor
Bugün bütün dünyayı etkileyen pandemi sürecinde dostluğu pekiştirmek ve artan önemine dikkati çekmek için festivali gerçekleştirme kararı alan yönetim, yeni normal çerçevesinde dostluğu film sanatının diliyle sinema salonlarında konuşmayı ve paylaşmayı hedefliyor." Başvurular 5 Ekim'e kadar devam edecek Festival direktörlüğünü Faysal Soysal, genel koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen'in üstlendiği festivale başvurular 5 Ekim'e kadar yapılabilecek.
Faysal Soysal - 22.07.2020
TRT Ortak Yapımı 4 film Ankara Uluslararası Film Festivali Finali'nde
TRT ortak yapımı Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Eylem Kaftan'ın "Kovan", Cihan Sağlam'ın "Uzun Zaman Önce" ve Maryna Er Gorbach ile Mehmet Bahadır Er'in "Omar ve Biz", finalde yer alacak.
Faysal Soysal - 22.07.2020
"Ceviz Ağacı" 39. İstanbul Film Festivali'nde seyirciyle buluştu
Yönetmen ve senarist Faysal Soysal'ın ikinci uzun metraj filmi "Ceviz Ağacı", İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen "39. İstanbul Film Festivali" kapsamında sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.
Faysal Soysal - 17.07.2020
Asghar Farhadi, TRT Senaryo Günleri'ne konuk oldu
Yeni tip koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sinemaseverlerle online ortamda bir araya gelen Farhadi, yönetmen Faysal Soysal'ın moderatörlüğünde ustalık sınıfı eğitimi verdi.
Faysal Soysal - 03.07.2020
39. İstanbul Film Festivali'nin düzenleneceği tarihler belli oldu
Ulusal Yarışma'da Altın Lale için Orçun Behram'ın "Bina", Anıl Gelberi'nin "Plaza", Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız", Hacı Orman'ın "Körleşme", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Ümit Ünal'ın "Aşk, Büyü vs.
Faysal Soysal - 20.02.2020
Türkiye'deki film çekim olanakları Berlin Film Festivali'nde tanıtılacak
Festival kapmasında yönetmen Fatih Özcan'ın "Mavzer", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı" ve Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız" filmlerinin market gösterimi yapılacak.
Faysal Soysal - 20.02.2020
Türk Sineması 70'inci Berlin Film Festivali'nde
Festival kapmasında yönetmen Fatih Özcan'ın "Mavzer", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı" ve Ercan Kesal'ın "Nasipse Adayız" filmlerinin market gösterimi yapılacak.
Faysal Soysal - 14.01.2020
"İran Film Günleri" 17 Ocak'ta sinemaseverlerle buluşacak
Etkinlik kapsamında ayrıca 18 Ocak'ta İran sineması üstüne bir panel de düzenlenecek. Moderatörlüğünü çevirmen ve yönetmen Farhad Eivazi'nin üstleneceği panelde, İran'dan gelen yönetmen Abolhassan Davoodi ve yönetmen Faysal Soysal konuşmacı olarak yer alacak.
Faysal Soysal - 17.12.2019
Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali İkinci Yılında Aşık Veysel'den ilham aldı
II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali Ödülleri, 15 Aralık akşamı Grand Pera'da düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Ödül gecesine Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yılmaz, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, bu yıl festivale ilham olan değerli ozan Aşık Veysel'in torunu Yeliz Şatıroğlu, Yönetmen Reis Çelik başkanlığında, oyuncu Feyyaz Duman, Yönetmen Vuslat Saraçoğlu, İranlı Yönetmen Nima Javidi ve Bosnalı Yönetmen Ado Hasanovic'ten oluşan Festival Jürisi, Festival Direktörü Faysal Soysal, Festival Koordinatörü M.
Faysal Soysal - 16.12.2019
2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
"Ozanların mirası yolumuzu aydınlatıyor" Festival Direktörü Faysal Soysal, törende yaptığı konuşmada, insanların bencilliğinden kurtulup kendisine, Hakk'a ve adalete dost olmasının önemine değindi.
Faysal Soysal - 12.12.2019
23 Ülkeden 50 Kısa Film 13 ile 15 Aralık'ta II. Dostluk Kısa Film Festivali'nde
II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali, 13 Aralık Cuma günü başlıyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen festivalde, 50 kısa film ve 4 uzun metraj sinemaseverlerle buluşacak. Festivalin Direktörlüğünü Faysal Soysal, Genel Koordinatörlüğünü Lütfi Şen yürütüyor.
Faysal Soysal - 04.12.2019
"2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali"
Akademi Beyoğlu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Festival Direktörü Faysal Soysal, "Bu yıl festivalimizi, arzu ettiğimiz bütün dost tanımlarını kendinde barındıran, karanlık dünyasına rağmen hem kendi gününü hem bugünümüzü aydınlatan, sadece kendi coğrafyasına değil dünyanın dostluğa ve aşka aç başka coğrafyalarına da sazıyla ölümsüz notalar eken değerli ozanımız Aşık Veysel'in anısına yapıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Faysal Soysal Haberleri | Faysal Soysal Kimdir - Haberler - Faysal Soysal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Faysal Soysal kimdir, hayatı ve biyografisi. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Dünya Müzik Günü'nde Başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 11:54:19. #1.15#

title