Fatsa'nın Selçuklu Mimarisindeki Belediye Binası 2018'de Tamam

Fatsa'nın Selçuklu Mimarisindeki Belediye Binası 2018'de Tamam

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Fatsa’ya estetik görünümlü Selçuklu mimarisinde çok fonksiyonlu, en az 50 yıl hizmet verebilecek bir bina inşa ediyoruz” dedi.

Fatsa'nın Selçuklu Mimarisindeki Belediye Binası 2018'de Tamam

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Fatsa'ya estetik görünümlü Selçuklu mimarisinde çok fonksiyonlu, en az 50 yıl hizmet verebilecek bir bina inşa ediyoruz" dedi.

Başkan Hüseyin Anlayan, yeni belediye hizmet binası inşaatında teknik ekip ve müteahhit firma yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından konuşan Anlayan, "İnşallah 2018 Ağustos sonunda burayı teslim alacağız. Fatsamız için daha uzun yıllar hizmet verebilecek bir bina yapılıyor. Mevcut belediye binamızın 2 katı büyüklüğünde fiilen belediyenin kullanım alanı var burada onun haricinde zemin katta 12 tane galeri katlı iş yerimiz, üzerinde 12 tane ofisimiz var. Satış amaçlı onları projeye koyduk ki buranın maliyetini oradan karşılayalım diye. Ayrıca bodrum katında arsanın tamamında 120 araçlık bir otoparkımız var. Fatsa'ya hizmet edebilecek çok fonksiyonlu bir belediye binası inşallah güzel ve şıklığıyla da estetik bir görüntüsü ile Selçuklu mimarisinde bir proje tasarlıyoruz. İçerideki mekanlarda inşallah nezih bir mekan olacak hem çalışanlarımız daha rahat bir hizmet verecek hem de vatandaşlarımız daha iyi hizmet alacak. İnşallah en az 50 yıl diye ifade edelim, belki de ömürleri olanlar daha fazla da görebilirler Fatsamıza ve bölgesine hizmet verebilecek bir belediye binası kazandırıyoruz. Fatsamıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. - ORDU