Faruk Çelik'in Bakan Olması Baba Ocağında Sevinçle Karşılandı

Faruk Çelik'in Bakan Olması Baba Ocağında Sevinçle Karşılandı

Faruk Çelik'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Olması Baba Ocağında Büyük Sevinçle Karşılandı. Faruk Çelik'in Siyasetle Uzun Yıllar İç İçe Uğraştığını Belirten Baba Yaşar Çelik, Oğlunun Bakan Olacağını Tahmin Ettiklerini Söyledi.

Faruk Çelik'in Bakan Olması Baba Ocağında Sevinçle Karşılandı

Faruk Çelik'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olması baba ocağında büyük sevinçle karşılandı. Faruk Çelik'in siyasetle uzun yıllar iç içe uğraştığını belirten baba Yaşar Çelik, oğlunun bakan olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

60. hükümetin Bakanlar Kurulu'nda Faruk Çelik'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olması, Bursalı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Faruk Çelik'in bakan olduğunu duyduklarında mutlu olduklarını kaydeden baba Yaşar Çelik (72) ise, oğlunun bakan olmayı hak ettiğini dile getirdi. Faruk Çelik'in uzun zamandır siyasetle iç içe olduğunu söyleyen baba Çelik, vatana hizmetini bakanlık mertebesiyle yapmasının çok güzel bir duygu olduğunu ifade etti. Çocukluğundan bugüne kadar Faruk Çelik'in çok

çalışkan bir eğitim hayatının olduğunu vurgulayan baba Çelik, "Birbirimizle sık sık telefonlaşırız. Milletvekili olduğu zaman oğlumun ileride bakan olacağını tahmin etmiştim. Siyasetle bu kadar uğraşmasına hiçbir zaman karışmadık. Vatana hizmet edene karışılmaz" dedi.

Oğlunun Çalışma ve Güvenlik Bakanı olmayı hak ettiğini dile getiren anne Hadise Çelik (79), "Televizyonda izlediğim zaman çok sevindim. Vatana hizmet etmesi çok güzel bir duygu. Önceleri siyasetle ilgilenmesine çok karşı çıkardım. Çünkü gecesi gündüzü yoktu. Ama hedefine ulaştı" diye konuştu.

Faruk Çelik'in bakan olmasının ardından tebrik etmek için hemen telefon ettiğini dile getiren ağabey Osman Çelik de, henüz kendisine ulaşamadığını söyledi. 1983'ten bu yana siyasetle iç içe olan Faruk Çelik'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunu duyduğuna çok sevindiğini kaydeden ağabey Çelik, siyasetin zor bir zanaat olduğunu ifade etti. Faruk Çelik'in bakanlığı layıkıyla yerine getireceğine inandığını söyleyen ağabey Çelik, "Sayın Başbakanımız uygun görmüş. Bakan olduğundan dolayı hayırlı uğurlu

olsun. Allah mahcup etmesin. Ben de siyasetçiydim. 1992 senesinde bıraktım. Önce parti diyeceksiniz. Önce ben diyenler kaybetmiştir. Belki Faruk Bey'in 5 sene önce bakan olması gerekiyordu. Ben inanıyorum, o 340 milletvekilinin içinde bakan olmaya layık çok insan vardır. Ama nasip diyelim, bazıları bakan oluyor. Çok iyi bir tahsil hayatı var. Okulu bitirdi ve ilahiyat okudu. Faruk Bey'in uyku uyuduğunu sanmıyorum. Bu ekip böyle. Bunlar çalışmayı seven insanlar" şeklinde konuştu.

Faruk Çelik'in bakan olduğunu duyduklarında sevinçten havalara uçtuklarını söyleyen mahalle sakinleri, çocukluktan bugüne kadar Çelik'in örnek birisi olduğunu belirtti.

(YS-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA