Evi 5. Kez Soyulunca, Hırsızlar İçin Pankart Astı

Evi 5. Kez Soyulunca, Hırsızlar İçin Pankart Astı

20.02.2013 11:30 | Son Güncelleme: 20.02.2013 11:28
Evi 5. Kez Soyulunca, Hırsızlar İçin Pankart Astı

Konya'da bir şahsın evine 4 kez hırsız girince, "Bu binada çalınacak eşya kalmamıştır." yazılı pankart astı.

Ahmet Akbıyık - Konya'da evine 4 kez hırsız girince, "Bu binada çalınacak eşya kalmamıştır. Lütfen polisi de meşgul etmeyin" yazılı pankart asan kişi, evine 5'inci kez hırsız girince yeniden pankart astı.

Merkez Meram ilçesindeki evine farklı tarihlerde 4 kez hırsız girince, "Bu binada çalınacak eşya kalmamıştır. Lütfen polisi de meşgul etmeyin" yazılı pankart asan Mehmet Peker'in evi yeniden soyuldu.

Peker bu kez, "Hırsız! Ne yürek varmış sende. Ben yazmaktan bıktım, sen çalmaktan bıkmadın!" yazılı pankart astı.

Mehmet Peker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Akşam eve geldim, her taraf dağınık vaziyetteydi. Polis çağırdım, geldiler inceleme yaptılar. Camları taşlamışlar, içeride olmadığımızı anlayınca damdan atlayıp içeriye girmişler. Odaları karıştırmışlar. Mutfağı karıştırmışlar. Bakır eşyaları götürmüşler. Teyp vardı, onu almışlar. Başka da çalacağı bir şey kalmadı zaten evde" diye konuştu.

-"Eve girmeye korkar hale geldim"-

Evinde 5'inci kez hırsızlık olayı yaşandığını, daha önceki olaylarda da VCD player, et ve Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık koyununun çalındığını belirten Peker, şunları söyledi:

"Bundan sonra ne götürecekler bilmiyorum. Bıktım artık. Kalp krizi geçireceğim diye korkuyorum. Hırsızla baş edemeyince ikinci kez pankart asmaya karar verdim. Benden ne istiyorlar, onu anlayamadım. Not bıraksın gitsin, geldiğinde ne istiyorsa onu vereyim. Ama artık beni rahat bıraksın. Malda mülkte değilim, eve girmeye korkar hale geldim."

Peker, hırsıza engel olmak için daha önce tel örgü yaptırdığını ifade ederek, "Elektrikli tel döşeyeyim dedim, Allah'tan korktuğum için yapamadım. Sensörlü lamba taktım, o da kar etmedi. Şimdi kamera taktıracağım" dedi.

Son pankartı hırsıza ar olsun diye yazdığını kaydeden Mehmet Peker, "Artık sözün bittiği yerdeyiz. Yapacak da diyecek de bir şey yok. Bundan sonra pankart konuşacak, ben konuşmayacağım" ifadelerini kullandı.

Yayıncı: Ahmet Kayır - KONYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title