Esra Dermancıoğlu, Bu Kez Pek Mülayim!

Esra Dermancıoğlu, Bu Kez Pek Mülayim!

Esra Dermancıoğlu,  Bu Kez  Pek Mülayim!
Bültenler - Haberler | Güncel

Esra Dermancıoğlu, ahlak kavramının masaya yatırıldığı "Poz"da canlandırdığı karakterle kasıp kavuruyor!

Sakin ve mülayim(!) görünüşünün altında, tutku dolu ama hiç evlenmemiş Azra karakterini canlandıran Esra Dermancıoğlu, oyun süresince mimikleriyle seyirciyi ele geçiyor. Dermancıoğlu'nun, Selen Uçer, Gülce Oral ve Banu Çiçek Barutçugil ile aynı sahneyi paylaştığı "Poz", 17 ve 18 Kasım 2014 tarihlerinde saat 20.30'da, İkincikat Tiyatro/Karaköy'de.

Ölmüş bir adamın 'ahlak'sızca çektiği fotoğrafı ve arkasında bıraktığı 4 kadının bu fotoğraf üzerine tartışmasını anlatan "Poz"da, Esra Dermancıoğlu, Azra karakteriyle son derece sakin ve mülayim... Hayatını, Rıdvan Kahraman'ın işine adamış, sadık asistan Azra'nın, Rıdvan öldükten sonra ardında bıraktıklarıyla mücadelesi ise hiç de sakin geçmez. Esra Dermancıoğlu, son derece mülayim, sadık, tam bir kara kutu sağ kol olarak karşımıza çıkan Azra'da, gösterdiği performansla izleyenleri sürprize boğuyor.

Gazeteci Rıdvan Kahraman'ın ölümünün 1. yıldönümünde 4 kadın, yaslı eşinin evinde belgesel çekimi için toplanır. Politikaya atılmaya hazırlanan Rıdvan'ın eşi Fazilet Hanım'ın Kahraman'ın manevi kızı İrem'le ilgili şüpheleri vardır. Kahraman çiftinin yanında uzun yıllar çalışmış asistan Azra ve belgeseli çekecek olan Betül'ün de katılımıyla çekim Rıdvan'a saygı duruşundan çıkar ve dörtlü bir düelloya dönüşür. Kadraja girmek ya da girmemek, işte bütün mesele budur.

Konu başlıklarına seyircilerin karar verdiği, sanatçıların, ne yazacağı, ne yöneteceği ve ne oynayacağı kura ile belirlenen #YarınınOyunları projesinin ikinci oyunu olan "Poz"'un; senaryosu Deniz Madanoğlu'na, yönetmenliği ve ışık tasarımı Sami Berat Marçalı'ya, dekor tasarımı Elif Sönmez Horozoğlu'na, kostüm tasarımı ise Hakan Akkaya'ya ait.

İkincikat Tiyatro tarafından sahnelenen, Hakan Akkaya, Life Is Film ve Yves Rocher'in sponsor olduğu "Poz", 17 ve 18 Kasım 2014 tarihlerinde saat 20:30'da İkincikat Tiyatro/Karaköy'de.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title