Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi

Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi

Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi
Snob Magazin - Haberler | Magazin

Bacağında meydana gelen döküntülerin fotoğrafını paylaşan oyuncu Esra Dermancıoğlu, kurdeşen hastalığı yüzünden atak geçirdiğini söyledi. Dermancıoğlu, "Bu çok önemli bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım" dedi.

Ünlü oyuncu Esra Dermancıoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntü ile hayranlarını korkuttu. Bacağında döküntüler olduğu görülen fotoğrafını paylaşan Dermancıoğlu, hastalığı hakkında bilgi verdi.

"BUGÜN BİR ATAK YAŞADIM"

Instagram'dan yaptığı paylaşımda ünlü oyuncu, "Bu çok önemli bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım. Böyle durumlarda lütfen doktorunuza danışın. Bu kaşıntı ile başlayan, bedeninizi kanatmaya kadar giden bir şey. Tekrar hatırlatmak istedim." dedi.

Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi

KURDEŞEN (ÜRTİKER) HASTALIĞI NEDİR?

Halk arasında kurdeşen adıyla bilinen ürtiker, farklı koşullar nedeniyle ciltte görülen reaksiyonlardan kaynaklanan kabarık, kaşıntılı ve kızarık lekelerle karakterize edilen bir cilt hastalığıdır.Kızarık lekelerin boyutları bir kaç milimetreden bir kaç santimetreye kadar farklılık gösterebilir ve yaygın olarak birbirleri ile birleşip ten üzerinde çok geniş bir alanı kaplayabilir. Lekeler hastalık seyrettiği süre zarfında 24 saat içerisinde belirip kaybolabilir. Kurdeşen hastalığı bulaşıcı değildir. Eğer kurdeşenden kaynaklanan kızarıklıklar ile kabarıklıklar altı haftadan daha uzun süre devam ederse ve aylar ya da yıllar boyunca sık sık tekrarlarsa, durum kronik ürtiker olarak kabul edilir.

HASTALIK NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Kurdeşen için etkili bir tedavi bulmak genellikle mümkündür. Kurdeşen tanısı koyan doktor, muhtemelen hastalığın belirtilerinin antihistaminikler ile tedavi edilmesini ve kişisel bakım önlemlerinin alınmasını tavsiye edecektir.
Bu yöntemler işe yaramazsa reçeteli ilaçlar ile bireye en uygun kombinasyonu belirlemek üzere yine doktora başvurulması gereklidir.Antihistaminik ilaçları doktor kontrolü olmadan almak yan etkilere yol açabilir. Özellikle hamile ya da emziren bireylerde, kronik tıbbi durumu olan bireylerde ya da başka ilaçları kullanan bireylerde istenmeyen yan etkilere yol açabilirler. Bu nedenle herhangi bir ilacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi
Esra Dermancıoğlu, hastalığı yüzünden atak geçirdi

Kaynak: Snob Magazin

Haber Yorumları (10)
SAKARYALI HATUN: Sağlık en büyük servet.
SAKARYALI HATUN: Geçmiş olsun.
RÜKNETTİN DEDE: Tam benlik.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title