Eski Hükümlüler Elektrik Sertifikası Aldı

Eski Hükümlüler Elektrik Sertifikası Aldı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Türkiye İş Kurumu ile Denetimlik Serbestlik Yardım Şube Müdürlüğü Tarafından Müşterek Açılan Elektrik Kursunu Başarı ile Tamamlayan Eski Hükümlüler Sertifikalarını Düzenlenen Bir Törenle Aldı.

Eski Hükümlüler Elektrik Sertifikası Aldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Türkiye İş Kurumu ile Denetimlik Serbestlik Yardım Şube Müdürlüğü tarafından müşterek açılan elektrik kursunu başarı ile tamamlayan eski hükümlüler sertifikalarını düzenlenen bir törenle aldı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hakkari İl Müdürlüğü, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ve Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenledikleri meslek edindirme kursları bu gün tamamlandı. Kurs sonunda 3 ay boyunca ders gören 20 eski hükümlü sertifikalarını aldı. Yüksekova Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen sertifika dağıtım törenine Yüksekova Cumhuriyet Baºsavcısı Mustafa Özlüoğlu, Hakkari İşkur Müdürü Alaattin Aslan, Hakkari Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürü İlhan Yalın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hazma Anuº, Halk Eğitim Müdürü Kasım Düzen, Okul Müdürü Eyüp Demir ile eski hükümlüler katıldı.

Eski hükümlüler aldıkları bu sertifika ile kredi alıp kendilerine iº kurabilecekler.

(SY-AKK-Y) 17.04.2008 19:50 TSİ

Kaynak: İHA