Eski Bakanlardan Mehmet Altınsoy'un Cenazesi Toprağa Veriliyor

Eski Bakanlardan Mehmet Altınsoy'un Cenazesi Toprağa Veriliyor

Geçirdiği Beyin Kanaması Sonucu Önceki Gün Vefat Eden Eski Bakanlardan ve Ankara'nın İlk Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy'un Cenazesi Toprağa Veriliyor.

Eski Bakanlardan Mehmet Altınsoy'un Cenazesi Toprağa Veriliyor

Geçirdiği beyin kanaması sonucu önceki gün vefat eden eski bakanlardan ve Ankara'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy'un cenazesi toprağa veriliyor.

-BELEDİYE'DE TÖREN-

Altınsoy için ilk tören Ankara Büyükşehir Belediye binası önünde tören düzenlendi.

Daha sonra Altınsoy'un cenazesi TBMM'ye götürülmek üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve törene katılanların omuzlarında cenaze aracına taşındı.Törene, Altınsoy'un eşi Latife Altınsoy, kızları Ayşe, Yasemin, Sedef ve Oğlu Murat ile DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

-TBMM'DE TÖREN-

TBMM'de düzenlenen törene, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Dışişleri

Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, TBMM Başkanvekilleri İsmail Altekin ile Nevzat Pakdil, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, SP Genel Başkanı Recai Kutan, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, eski Başbakan ve TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski ve yeni

bazı milletvekillleri ile Altınsoy'un ailesi katıldı.

Altınsoy, Kocatepe Camisinde kılınacak öğle namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek.

-BAKANLAR KURULU'NA ARA VERİLDİ-

Öte yandan Başbakan Erdoğan ile bazı bakanların cenazeye katılması için bakanlar kuruluna ara verildi. Cenaze törenin ardından Bakanlar Kurulu toplantısına devam edilecek.