Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Boynukalın: Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir - Haberler
Haberi Paylaş

Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Boynukalın: Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Güncel

Son olarak olimpiyatlarda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkındaki yorumlarıyla gündem olan Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, bu kez Afganistan yönetimini eline alan Taliban hakkındaki açıklamalarıyla tartışma yarattı. Boynukalın, "Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir" ifadelerini kullandı.

Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla zaman zaman tepki çekiyor. Daha önce içkilerden alınan vergilerle maaşının ödendiği eleştirilerine "Haram ettiğiniz vergilerinizden hepinize kaliteli pamuk aldım" diye cevap veren ve son olarak Tokyo'daki olimpiyatlarda tarihi bir başarıya imza atan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı giyinişleriyle eleştiren Boynukalın, yeni bir açıklamasıyla tekrar gündeme geldi.

TALİBAN'A DESTEK VERDİ

Afganistan'da ilerleyişini hızlandırarak başkent Kabil'e giren ve ülke yönetimini ele alan Taliban'a destek veren Boynukalın, "Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir. Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır." ifadelerini kullandı.

"ALLAH YARDIMCILARI OLSUN"

Açıklamasının tamamında Boynukalın Taliban ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Afganistan milli mücadele zamanı ve her zaman bize dost ve kardeş olmuş bir ülkedir. Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir. Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır. Bize düşen kardeş ve Müslüman Afgan halkının yanında olmaktır. Allah yardımcıları olsun, hak ve adaletle hükmetmelerini sağlasın, ne bizi ne onları bir daha işgale uğratmasın."

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (16)
Hakan Serdengeçti:Taliban hakkında ülkemizde pek bilinen bir gerçek yok islam anlayışları uygulamaları nasıl bilmiyoruz ancak 90 ve 20 Li yıllardaki Taliban değil devlet olma şuuruyla hareket etmeye başladılar görünen odur umarız ümmet için en hayırlısı neyse o olsun diyorum Cevap Yaz 20 28 Yayından Kaldır
SERPACO FRANK:Adam haklı. Taliban sevilmese ülkeyi savaşsız teslim alabilir miydi? Cevap Yaz 20 58 Yayından Kaldır
Sesli Köşe:Parayla namaz kıldıran birinin görüşlerini dinleyecek değilim Cevap Yaz 59 34 Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title