Eşinin mezarı başında cinayetle ilgili itiraflarda bulunan kadın 5 aydır kayıp

Eşinin mezarı başında cinayetle ilgili itiraflarda bulunan kadın 5 aydır kayıp

Demirören Haber Ajansı / Müslim SARIYAR - Haberler | Güncel

Ümraniye'de Hasan Akman erkek kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla başından vurularak öldürülmüştü. Eşinin mezarı başına giderek cinayetle ilgili itiraflarda bulunan A.Akman savcılık ifadesinde "Planı beraber yaptık ama sonrasında ben vazgeçtim" demişti. Akman'ın 5 aydır kayıp olduğu ortaya çıktı.

Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi'nde 20 Haziran günü meydana gelen olayda, 41 yaşındaki Hasan Akman, kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Olaydan sonra Ecevit Akman çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Hasan Akman'ın defnedilmesinin ardından eşi A. Akman'ın mezar başında cinayeti itiraf ettiği anlar ise cep telefonuyla kaydedilmişti. Olaydan sonra savcıya ifade veren A. Akman, "Planı beraber yaptık ama sonrasında ben vazgeçtim" demişti. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevkedilen A. Akman, denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

"ENGEL OLABİLECEĞİM HALDE ENGEL OLMADIM"

Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevkedilen A. Akman, denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı. A. Akman savcılık ifadesinde ise, "Ecevit bana Hasan'ı vuracağını söylediğinde birilerini arayıp haber verip engel olabileceğim halde engel olamadım. Belki de bunu yapmış olsam Hasan şu an hayatta olabilirdi. Ben de Ecevit kadar suçluyum" diye ifade vermişti. Denetimli serbestlik verilen A. Akman'ın karakola imza vermeye gitmediği ve o günden beri kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Yaklaşık 5 aydır kayıp olan A. Akman'ın nerede olduğu ise bilinmiyor. A. Akman'ın 29 Haziran 2020 günü Anadolu Adliyesi'nde ifade verirken verdiği cep numarasının da kullanım dışı olduğu öğrenildi.

"GELİNİMİZ DİĞER KADEŞİM ECEVİT İLE BİRLİKTE OLMUŞ"

Öldürülen Hasan Akman'ın ağabeyi Mehmet Akman da yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz mayıs ayında koronavirüs nedeniyle kardeşim cezaevinden çıktı. Ancak bu süreçte gelinimiz A., diğer kardeşim Ecevit ile birlikte olmuş. Onu da sonrasında öğrendik. Hatta Ecevit ile beraber olduğunda bunu cep telefonuyla videoya da çekmiş. Sonrasında Hasan cezaevinden çıkınca kardeşim Ecevit'i sürekli olarak o görüntüleri kocasına izletmekle tehdit etmiş. Hatta birlikteliklerinden çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan öldürüldükten sonra öğrendik" dedi.

"GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİKTEN SONRA TOKAT BİLE ATMADAN SAVCILIĞA GÖTÜRDÜM"

Akman açıklamalarının devamında, "Bir gün mezara ziyarete gideceğini söyledi. Yeğenim de gizlice takip ediyor. Sonra onu cep telefonuyla kayıt altına alıyor. Gelinimiz A., vicdan azabı çekiyor ve kocası Hasan'ın mezarı başında cinayeti itiraf etmiş. O görüntüleri izledikten sonra tek bir tokat bile atmadan savcılığa götürdüm. Orada da itiraf etti. Mahkemeye sevk edildi. Denetimli serbestlikle serbest kaldı. Ancak imza atmaya gitmiyor. Şu an kayıp" ifadelerini kullandı.

Eşinin mezarı başında cinayetle ilgili itiraflarda bulunan kadın 5 aydır kayıp

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Müslim SARIYAR

Haber Yorumları (5)
ADİL: Hem itiraf ediyor hem çekim mi yapıyor. . . . . ? silah zoruyla yapmışdır. . . .
ASLI: Bu tam Şeytan eşer kendi düşer olmuş .
YOLCU: Nerde o ilk fırsatta kadınları savunanlar göremedim bunu yapan bir erkek olsa şimdi nasıl da eleştiriler havada uçuşurdu
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title