Erzincan: Bakan Yıldırım'ın Erzincan Ziyareti

Erzincan: Bakan Yıldırım'ın Erzincan Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Hükümeti'nin 3.5 yılda 760 kanun çıkararak, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir rekor kırdığını söyledi.

Erzincan: Bakan Yıldırım'ın Erzincan Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Hükümeti'nin 3.5 yılda 760 kanun çıkararak, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir rekor kırdığını söyledi.

Erzincan'ın Refahiye İlçesi'nin "Gümüşakar Bucağı ve Çevre Köylerinin 4. Dostluk ve Dayanışma Şenliği" bugün, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve beraberindeki bürokratların katılımıyla gerçekleştirildi. İlçedeki 11 köyün biraraya gelerek Yaylapınar Köyü'nde büyük bir katılımla gerçekleştirdiği şenliklerde, gurbette yaşayan Refahiyeliler de birbirleriyle hasret giderdi. Şenliğe 3 gündür Erzincan'da bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanısıra bakanlık bürokratları, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Talip Kaban ve Tevhit Karakaya ile bazı siyasiler katıldı. Şenlikte bir konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, birlik ve beraberliğin olduğu sürece başarılamayacak, üstesinden gelinemeyecek hiçbir şeyin olmadığını söyledi. Halkın gücü ve desteği ile başarıyı elde ettiklerini kaydeden Yıldırım, ülkenin bütün sorunlarının çözüleceğini ifade etti.

Başbakan, bakanlar kurulu üyeleri, meclisteki parlamenterlerin tümü; iktidar, muhalefet ayrımı olmaksızın yapılan çalışmalar ile 3.5 yılda 760 kanun çıkardıklarını ifade eden Bakan Yıldırım, "Bu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bir rekorudur. Bu kadar yüksek verimle çalışan parlamento, hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti'nde olmadı. Neden? Çünkü güçlü bir parlamento var. Güçlü bir iktidar var. Güçlü bir muhalefet var ve dolayısıyla gecikmiş reformları birer birer yapmak da böylece mümkün oldu" diye konuştu. Yıldırım, "Dedik ki, artık insanımızın temel ihtiyaçları, eksikleri kalmasın. Hepsini yerine getirelim. Bunlar yol idi, içme suyuydu, kanalizasyondu, elektrikti, telefondu ve sağlık hizmetiydi. Bütün bunların en iyi şekilde olması bir lüks değil, vatandaşımızın en doğal ihtiyacıdır, ekmek kadar, su kadar ihtiyaçtır. Bunu gören hükümet, buralara özel önem vermeye başladı" ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, konuşmasının ardından şenlik alanında bayanların bulunduğu bölümü ziyaret ederek, yerde oturan 77 yaşındaki Küçükkız Aktaş'ın yanına oturdu ve bir süre kendisiyle sohbet etti. Bakan Yıldırım'ın bir sorunu olup olmadığını sorduğu Aktaş, köylerinin yollarının yapılmasını istedi. Bakan Yıldırım ise, gerekli çalışmanın yapılacağını açıklayarak, şenlik alanındaki vatandaşlar ile görüşmesini sürdürdü.

Bakan Yıldırım, şenliklerde, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Tevhit Karakaya ve Talip Kaban ile birlikte onarımı yapılan Şeyh Hasan Abdal Baba Türbesi'ni ziyarete açtı. Yıldırım, daha sonra türbede dua etti.

Kaynak: İHA