Ermenistan ateşkes ihlallerini sürdürerek Terter'e ateş açtı

Ermenistan ateşkes ihlallerini sürdürerek Terter'e ateş açtı

26.10.2020 18:24 | Son Güncelleme: 26.10.2020 20:15

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, Ermenistan'ın insani ateşkes ihlallerini sürdürerek, Terter bölgesine ateş açtığını açıkladı.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında ABD'nin arabuluculuğunda bu sabah yerel saatle 08.00'de "geçici insani ateşkes" ilan edilmişti. Ermenistan, ateşkesin ilk dakikalarında ateşkesi ihlal etmişti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ermeni Silahlı Kuvvetleri, insani ateşkesi büyük ölçüde ihlal ederek, Terter şehrini topçu ve füzelerle bombalıyor. Saat 08.00'den bu yana Azerbaycan şehirlerine 200'den fazla top atışı yapıldı. Ermenistan'ın insani ateşkesi kabulü sadece ikiyüzlülük" ifadelerini kullandı.

ÇOK NAMLULU ROKETATAR SİSTEMİ KULLANILDI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Ermenistan ordusunun yerel saatle 18.15'te Smerç tipi çok namlulu roketatar sistemiyle Terter şehrine ateş açtığı belirtildi.

BİRÇOK BÖLGEYE ATEŞ AÇILDI

Öte yandan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın bu sabah yerel saatle 08.05'te insani ateşkesi ihlal ederek Laçin'e bağlı Safiyan köyünde bulunan Azerbaycan ordusu birliklerine ateş açtığını bildirmişti.

Ermenistan ateşkes ihlallerini sürdürerek Terter'e ateş açtı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (3)
YAHYA: Denesinler, acaba nereye kadar.
ZÜHTÜ FERUDUN NAYIR: artık bardak değil sürahi taştı azerbaycanın yapacağı tek hareket ermenistanın tam orta göbeğine kadar hücum etmek başka yolu yok birde türk F 16 ları devreye soksun ermeni itleri kaçacak delik arasınlar ama o delikleride kapatın kaçamasınlar.
FAKİR ADAM: Bunlardan bir halt olmaz sütü bozuktan ne beklenir ki tarih bunları da gördü bizim hiçmi dürüst düşmanımız olmadı !
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title