Ergin Ataman, Galatasaray Defterini Kapattı: İhanet Olan Yerde Ayrılık Kaçınılmaz Olur

Galatasaray, sözleşmesi sona eren basketbol koçu Ergin Ataman'la yollarını ayırdı. Ataman, "Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kaçınılmaz olur, ihanet ise en ağırıdır." dedi.

Ergin Ataman, Galatasaray Defterini Kapattı: İhanet Olan Yerde Ayrılık Kaçınılmaz Olur

Galatasaray, sözleşmesi sona eren Ergin Ataman ile yolları ayırdı.

Ergin Ataman da sosyal medya hesabından ayrılığı duyururken, sert ifadeler kullandı ve şunları yazdı:

"PARA ALMADAN KALIRIM DEDİM AMA..."

"Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kaçınılmaz olur, ihanet ise en ağırıdır. Tüm samimiyeti ile 5 yıl boyunca destek olan herkese teşekkürler. Bu sabah yapılan gorüşmede gerekirse bu sezon hiç ücret almadan da kalabileceğimi belirtmeme rağmen Can Topsakal istenmediğimi belirtti.

"HAKKINIZI HELAL EDİN"

Hakkınızı helal edin büyük Galatasaray taraftarı, hataları ile sevapları ile 5 yıl geçirdik. Gerçekleri tarih yazar, tarihi de biz yazdık."

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ: YENİ KARİYERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Galatasaray resmi internet sitesi, ayrılığı şu ifadelerle duyurdu:

"2012 yılından bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini yürüten Ergin Ataman ile yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ergin Ataman, görev yaptığı dönemde, Yenilmez Armada'yı 23 yıl aradan sonra Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluğa taşıdı. 2015-16 sezonunda Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayarak kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekledi ve Avrupa'da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör oldu.

"KAZANMA KARAKTERİNİ SAHAYA YANSITMASIYLA ÖN PLANA ÇIKTI"

Ergin Ataman kariyeri boyunca bir Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, iki lig şampiyonluğu, dört Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası elde etti ve kazanma karakterini sahaya yansıtmasıyla ön plana çıktı.

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Sayın Ataman'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz."