Erdoğan Rumeli Şenliğine Katıldı, Halay Çekti

Erdoğan Rumeli Şenliğine Katıldı, Halay Çekti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Buca Belediyesi'nin Buca Gölet Alanında Düzenlediği 1. Uluslararası Rumeli Şenliğine Katıldı.

Erdoğan Rumeli Şenliğine Katıldı, Halay Çekti

Başbakan Recep tayyip Erdoğan, Buca Belediyesi'nin Buca Gölet alanında düzenlediği 1. Uluslararası Rumeli Şenliğine katıldı.

Şenlik sırasında Buca Belediyesi'nin ''Geçici Barınma Merkezi, Engelliler Parkı, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi ve Etüt Merkezi, Kültür Sarayı ve Gediz Sevgi Yolu''nun da bulunduğu toplu açılış törenleri yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin eskisinden çok daha büyük olduğunu belirterek, ''Çok daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla mesafe alırken, kardeşlerimizin de güçlenmesi, kalkınması en büyük arzumuzdur. Bu anlamda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi hassaten dile getirmek isterim'' dedi.

Şenlikte duygu yoğunluğu yaşadığını, etkinlikle birlikte asırlarca bir arada yaşamış, tarih ırmağında aynı yöne akmış ortak bir kaderi paylaşmış insanlar için dönüm noktasına şahitlik ettiklerini ifade eden Erdoğan, ''Önümüzde güzel bir gelecek, aydınlık ufuklar var. Buna bütün samimiyetimle inanıyorum. Anadolu insanı Balkanlardaki her canı kendi canı biliyor, bundan emin olunuz'' diye konuştu.

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy da ilçede ayrımcılık yapmadıklarını, cami isteyene cami yeri verip yaptırdıklarını, cemevi isteyenlere cemevi yeri verip yaptırdıklarını, kullanılmayan bir kiliseyi ise onararak, kilise olarak tahsis ettiklerini anlattı.

Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan, vatandaşlarla ''Vardar Ovası'' türküsü eşliğinde halay çekti. Erdoğan'ın konuşması öncesinde Arif Şentürk bir konser verdi. Etkinlik sonunda basın mensuplarıyla özel güvenlikçiler arasında arbede yaşandı.